ОАСК зняв висотні обмеження для забудови житлом 5 гектарів на Печерську
19.05.2021   //  

Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправними та скасував обмеження щодо висоти у 27 метрів при будівництві житлово-громадського комплексу на ділянці площею 5,33 га по вул. Велика Васильківська, 143/2 у Печерському районі Києва. Про це свідчить рішення від 20 квітня.

Обмеження по висоті у чинному Генплані м. Києва встановлено для Центральної планувальної зони (27 м, що дорівнює 9 поверхам), куди, відповідно до виданих ПАТ «Київський електротранспортний завод» у грудні 2019 року містобудівних умов та обмежень (МУО), входить ділянка на вул. Велика Васильківська, 143/2.

Втім, ОАСК цей пункт МУО скасував. Суд послався на те, що Київрада не затвердила План зонування території центральної планувальної зони столиці відповідно до ч. 8 ст. 18 закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Відтак, на думку суду, немає підстав вважати, що об’єкт будівництва знаходиться в Центральній планувальній зоні.

Також ОАСК скасував пункти МУО, якими визначалося, що об’єкт проектування знаходиться в межах історичного ареалу та в зоні регулювання забудови третьої категорії. Зокрема, суд послався на те, що межі історичного ареалу м. Києва належним чином не затверджені.

Крім того, ОАСК скасував пункти МУО, якими забудовника було зобов’язано отримати погодження до розробки проектної документації та дозвіл на виконання робіт від органів охорони культурної спадщини.

Департамент містобудування та архітектури КМДА подав апеляційну скаргу на рішення ОАСК.

Нагадаємо, ділянка 5,33 га на вул. Велика Васильківська, 143/2 є промисловою зоною, де будівництво житла заборонене відповідно до Генерального плану столиці. З початку 1900-х на цій ділянці був завод з ремонту та виготовлення вагонів, тролейбусів і трамваїв.

Житлова забудова цієї території стала можливою завдяки ухваленому 19 грудня 2019 року Київрадою рішення, яким було затверджено Детальний план території в районі вулиць Великої Васильківської, Академіка Філатова, Анрі Барбюса, Тверської та бульвару Дружби народів у Печерському районі м. Києва.

Замовником будівництва є ПАТ «Київський електротранспортний завод», а підрядником – ТОВ «Канбуд», співзасновником якого є колишній перший заступник голови КМДА Віталія Кличка Ігор Ніконов.

Станом на 4 квартал 2020 року власником 90% акцій «Київського електротранспортного заводу» є ПАТ «Транссервіс-Інвест». Ним володіють ТОВ «Стоік-Плюс» (50%), а також компанії, які, за даними Youcontrol, мають відношення до групи «Континіум» – ТОВ «Спецпроект-Стандарт» (24%), ТОВ «Спецпроект-Перспектива» (19%) і ТОВ «Континіум» (7%).

Керівником і власником «Стоік-Плюс» є Олександр Корнійчук. До 2020 року керівником компанії була екс-депутат Київради від «Батьківщини» Олена Антонова, яка є співзасновницею ГО «Кияни передусім!» разом з Віктором Пилипишиним, а також ГО «Діти передусім» – разом з його сином Олександром Пилипишиним. У середині 2000-х рр співзасновницями «Стоік-Плюс» були дружина та дочка екс-нардепа Віктора Пилипишина – Людмила Пилипишина та Олена Ялова (одружилась з екс-депутатом Київради Костянтином Яловим). За інформацією ЗМІ, ще у 2010 році Антонова входила до депутатської групи екс-нардепа Віктора Пилипишина у Київраді.

Власниками «Спецпроект-Стандарт» є Роман Дідух і Наталія Голоюх. Власниками «Спецпроект-Перспектива» є Антон Бугайов, Наталія Голоюх і Мар’яна Паюк, а кінцевими власниками значаться Мар’яна Паюк та Ірина Цицик. Власниками «Континіум» є Тетяна Стяглюк і Ольга Бугайова.