Інститут Шалімова під обурення умовами тендеру купив прискорювачі за 153 мільйони
16.05.2021   //  

ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України 5 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «Медрадіофізика-Плюс» два медичні прискорювачі за 152,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять два цифрові високоенергетичні лінійні прискорювачі Elekta Versa HD з інтегрованим багатопелюстковим коліматором високої роздільної здатності виробництва компанії «Elekta Limited» (Велика Британія). Кожен комплект включає сам прискорювач, робочі станції тривимірного дозиметричного планування та оконтурювання анатомічних структур і набір пристосувань для іммобілізації пацієнта під час процедур променевої терапії. Крім того, замовили комплект системи керування радіологічною інформацією з програмним та апаратним забезпеченням, який складається із сервера та семи робочих станцій. Ціна окремих складових закупівлі невідома. Гарантійний строк становить рік.

Вартість договору на 7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 165,00 млн грн.

Компанія «Senso Dynamics Llc» (США) питала в замовника:

«Чому ви намагаєтесь грати в азартні ігри на умовах контракту?»

Вона скаржилась на поставку на умовах DDP (із доставкою і розмитненням) за десять днів після заявки і на післяплату лише за наявності бюджетного фінансування. На її думку, це виключає іноземних учасників та передбачає наявність обладнання в Україні, бо міжнародна доставка у цей строк неможлива. До того ж, ніхто не виготовляє таке обладнання на склад.

Замовник збільшив строк поставки до місяця, а також став замість аналогічного договору вимагати підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази і досвідчених та кваліфікованих працівників.

Єдиним конкурентом традиційно було столичне ТОВ «Радіо-Мед» із прискорювачем XHA2200 виробництва компанії «Shandong Xinhua Medical Instrumental Co., Ltd.» (Китай), причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Засновником і директором суперника є киянин Олександр Юрійович Науменко. Особа з такими ПІБ володіє та керує київським ТОВ «Нуклітек», яке раніше належало Сергію Бойчуку з Чернівецької області. Свого часу конкурентом «Радіо-Мед» володіла Людмила Мануляк із міста Косів на Франківщині.

Створена в грудні 2019 року київська «Медрадіофізика-Плюс» належить Ользі Ступчик з Волині. За даними системи «YouControl», раніше фірма була зареєстрована в Миколаєві на місцевого жителя Олександра Соловйова, а Ступчик лише керувала нею. Ще Соловйов володіє та керує миколаївським ТОВ «Медрадіофізика», створеним у січні 2020 року.

Загалом із липня 2020 року переможець отримав три підряди на суму  263,11 млн грн.