Медики купили у росіянина мікроскопи за 32 мільйони під акомпанемент скарг «фісталівців» на дискримінацію
14.05.2021   //   1 Переглядів

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка НАМН України» (м. Харків) 6 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «Євромедпроект» два операційні мікроскопи за 32,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять два хірургічні мікроскопи MM90/SOH виробництва компанії «Mitaka Kohki Co., Ltd.» (Японія) по 16,22 млн грн. Гарантійний строк становить рік.

Ціна угоди всього на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 32,65 млн грн.

ТОВ «Глобалмедгруп» з орбіти Германа Фісталя вимагало від Інституту хребта прибрати дискримінацію. За словами фірми, спочатку медико-технічні вимоги до мікроскопів були такі, що їм відповідала продукція щонайменше двох виробників, але потім їх кардинально змінили так, що в сукупності їм стала відповідати продукція лише одного виробника.

Замовник відмовився змінювати вимоги до мікроскопів, оскільки вони «складалися спеціалістами установи виходячи зі специфіки завдань, які будуть вирішуватися за допомогою обладнання, а також опираючись на передовий досвід у даній галузі». Він зазначив, що там немає посилань на конкретну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. І додав, що фірма не повідомила, які саме вимоги до предмету закупівлі, на її думку, є дискримінаційними.

До аукціону не допустили ТОВ «Фіоре-М», бо воно з усіх документів, які вимагались тендерною документацією, подало лише форму тендерної пропозиції з мікроскопами HS Hi-R 1000 виробництва компанії «Haag-Streit Surgical GmbH & Co. KG» (Німеччина).

Єдиним конкурентом виявився інший дилер того самого японського виробника «Mitaka» – київське ТОВ «Медбаланс» харків’янина Геннадія Виноградського із такими самими мікроскопами, як і в переможця. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Директором київського «Євромедпроекту» є Владислав Ярош. Він керує ТОВ «Нові технології Лтд», оформленим у тому ж офісі на Адама Ашрафа Ламеі Фавзі з Єгипту.

Засновником «Євромедпроекту» є громадянин Росії Тофікуддін Рахматуддінович Овайсі, на якого записані київські ТОВ «Юніверсал Бреверіс Груп», ТОВ «Ворлдфудтрейд», ТОВ «Модерн Фасад Системс», ТОВ «Бонапарт-Концерт» і ТОВ «Діагео Ллс» та благодійний фонд «Тернопіль Девелопмент Асоціейшен». Останньою компанією та фондом керував покійний ексначальник управління МВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.

За даними системи «YouControl», раніше засновником переможця було ТОВ «Юридична компанія «Ем Енд Кей» Михайла Сингая, а до того ним володіли Юрій Стасько і Тетяна Ільницька. Це двоє заснували ТОВ «Бюро національних розробок» із групи бізнесмена Миколи Кузьми, який колись був помічником Сергія Пашинського і Раїси Богатирьової.