Суд стягнув на користь СБУ 44 мільйони з пов’язаної з Пузійчуком фірми за квартири у Києві
13.05.2021   //  

Суд стягнув з ТОВ «Домобудівна компанія №7» на користь Служби безпеки України  43,72 млн грн пені та 656 тис грн судового збору. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 27 квітня.

У вересні 2014 року «Домобудівна компанія №7» і Служби безпеки України  уклали договір про будівництво житлових будинків на ділянці по вул. Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі Києва. СБУ мала отримати у комплексі не менше 327 квартир загальною площею 17,5 тис кв м.

Суд встановив, що будівництво мало бути закінчено та квартири передані СБУ в строк до 05.03.2019. Однак, об’єкт взагалі не був зданий, погоджений сторонами документ щодо остаточного розподілу 327 квартир у матеріалах справи відсутній, наявний календарний графік не відповідає умовам договору.

З огляду на це суд вважає правомірним стягнення із «Домобудівної компанії №7» неустойки (пені) в розмірі 43,72 млн грн за період прострочення з 04.06.2019 по 30.11.2019. Стягнення пені було передбачено договором – 0,1% вартості несвоєчасно переданих квартир за кожен день затримки.

При обрахунку судом враховано: кількість квадратних метрів не переданих квартир – 17536,58 кв м; опосередкована вартість спорудження одного квадратного метра житла в місті Києві, встановлена наказом Мінрегіону від 06.12.2018 – 13849 грн.

Окрім того, суд назвав необґрунтованими посилання «Домобудівної компанії №7» на відсутність його вини в порушенні строків будівництва та ведення в експлуатацію об’єкта з огляду на таке.

Так, у жовтні 2020 року Госпсуд м. Києва задовольнив позов СБУ і розірвав договір між СБУ і «Домобудівною компанією №7». У березні 2021 року апеляційний суд залишив це рішення без змін. При цьому апеляційна колегія суддів зазначила, що доводи компанії про відсутність її вини в порушенні строків будівництва до уваги не приймаються, оскільки Службі безпеки було відмовлено в отриманні дозволу на виконання будівельних робіт на підставі документів, наданих «Домобудівною компанією №7». Таким чином, вказані обставини щодо наявності вини компанії вже досліджувались.

У «Домобудівної компанії №7» є 20 днів на подачу апеляції на рішення суду, починаючи з 30 квітня. Наразі даних про те, що компанія оскаржила рішення, у відкритих джерелах немає.

Нагадаємо, на ділянці площею 4,61 га по вул. Полковника Потєхіна, 9, що перебуває у постійному користуванні СБУ, будувався ЖК Bergen. Проти цього активно протестували місцеві мешканці. Зокрема, вони вказували на те, що забудова може стати фактором деградації унікальних екосистем як лісової рослинності, так і надзвичайно цінних Голосіївських водотоків Голосіївського лісу.

ТОВ «ДБК-7» самостійно будівельні роботи не проводило, а залучило генпідрядника – ТОВ «БК «Азур Груп». У 2016-2019 рр співвласником цієї компанії було ТОВ «Фундамент Девелопмент», яке з 2019 року належить народному депутату від «Батьківщини» Андрію Пузійчуку, що очолює Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Власником ТОВ «Домобудівна компанія № 7» є Оксана Перепелиця з Чернівців. Донедавна (до січня 2021 р) власником фірми був чернівчанин Богдан Перепелиця. У 2016 році він був власником і керівником ТОВ «Домобудівельна компанія «Фундамент». Заступником гендиректора цієї компанії був нардеп Андрій Пузійчук. Брат нардепа Віталій Пузійчук донедавна був одним із власників ПАТ «Фундамент», яке долучалося до робіт по вказаній забудові.

За даними Youcontrol, Оксана Перепелиця у 2012-2015 рр була власником і керівником ТОВ «Моноліт Буд Інвест». З 2018 року співвласницею цієї фірми є Яна Федорченко – це дружина Руслана Федорченка, керівника ТОВ «Расмус», що пов’язане із нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром.

Варто відзначити, що з 2019 року пов’язана зі Столаром особа контролює ТОВ «Офісний центр «Позняки», яке у 2012 створив Віталій Пузійчук і володів нею до 2017 року включно. Зазначена особа – Ігор Пшечук є співвласником ТОВ «ФК «Гарант Капітал», яке пов’язане зі Столаром. Як відомо, ФК «Гарант Капітал» наприкінці 2020 року замість банку «Аркада» стало управителем Фондів фінансування будівництва ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика» у столиці.

Деякі ЗМІ раніше повідомляли, що Столар має великий вплив на Пузійчука.