Міськрада в обхід аукціону хоче передати «регіоналу» півтора гектари коштовної землі
13.05.2021   //   1 Переглядів

Краматорська міська рада планує без проведення аукціону передати в оренду ТОВ «Факторстрой» земельну ділянку площею 1,6 га.

Про це пише «Дій-Краматорськ».

Проектом рішення міськради заплановано передати ділянку на вул. Ювілейна, 60А. Раніше тут знаходилася автостоянка. Тепер проектом рішення депутатів заплановано передати ділянку на п’ять років для будівництва  торгово-розважального комплексу з гостьовою парковкою.

Власником «Факторстрой» через ТОВ «Астрон девелопмент груп капітал» є мешканець Краматорська Костянтин Машненков. Керує компанією Ілля Макарчук, який до цього був фінансовим директором ПАТ «Промстроймонтаж» – ще одна компанія Машненкова.

Згадана ділянка землі перед цим перебувала у користуванні різних власників, декілька разів тут намагалися відкрити ринок з різноплановою спеціалізацією. Через невдалі спроби з ринком в основному ділянка використовувалася під автостоянку. Ще перед війною з Росією ділянка перейшла в оренду ТОВ «Восход», яке було пов’язане донецькою мережею супермаркетів «Обжора». Після окупації Донецька компанія збанкрутіла і в травні 2019 року Краматорська міськрада розірвала договір оренди і зарахувала ділянку в землі запасу.

Відразу після цього «Факторстрой» зробило першу спробу отримати цю землю і звернулося до міськради з проханням відновити межі ділянки і передати її в оренду. Але попередній склад міськради відмовив фірмі «у зв’язку з відсутністю підстав щодо передачі земельної ділянки в оренду на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)».

Але оновлений після виборів в 2020 році склад Краматорської міськради вже надав «Факторстрой» дозвіл на розробку технічної документації щодо відновлення меж ділянки. Така схема дозволяє тепер без аукціону передати в оренду землю, бо ділянка не вважається новою.

Ринкова вартість ділянки площею 1,6 га на вул. Ювілейна, за оцінками ««Дій-Краматорськ», перевищує 10 млн грн.

Нагадаємо, Машненков відомий як екс-депутат Донецької облради і один із батьків-засновників Партії регіонів у Краматорську.