«Автомагістраль-Південь» отримає щонайменше третину з 20 млрд, які Шмигаль відписав Укравтодору за рахунок кредитів
Найбільше грошей з 20 млрд грн, що уряд додатково виділив Укравтодору, отримає компанія «Автомагістраль-Південь». Про це свідчать дані «Прозорро».
Кабінет міністрів 28 квітня збільшив з 53 млрд до 73 млрд грн. фінансування ремонтів доріг державного значення, якими опікується Укравтодор (але це все ще менше від рівня фінансування минулого року на 20 млрд грн). Додаткові 20 млрд грн будуть отримані за рахунок залучення кредитних коштів та надання державних гарантій.
Водночас уряд вніс зміни Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018—2022 роки. А саме розписав на які саме дороги розподілять 20 млрд грн.
«Наші гроші» співставили нову та попередню редакцію Програми, та визначили на які об’єкти збільшено фінансування у 2021 році. Всього у цій Програмі фігурують майже 400 ділянок доріг, які держава планує збудувати та відремонтувати за п’ять років.
Додаткове фінансування отримали лише сотня об’єктів. Серед них фінансування розподілено нерівномірно.
Щонайменше 6,5 млрд грн, або третина додаткового фінансування, виділено на об’єкти, які повністю або майже повністю ремонтує компанія «Автомагістраль-Південь». Це фаворит Укравтодору, який за часів президента Зеленського збільшив свою частку у тендерах Укравтодору до 31%. Нещодавно одеський бізнесмен Олександр Бойко отримав дозвіл Антимонопольного комітету на оформлення контролю над цією фірмою. Раніше фірма була записана на маловідомих широкому загалу фізосіб, але поставками будматеріалів та техніки для «Автомагістралі-Південь» займалось ТОВ «Шляховик-97» того самого Олександра Бойко.
Також 0,7 млрд грн передбачено на три дніпропетровські дороги, підряди по яким у останні місяці виграло ТОВ «Будінвест-інжиніринг» в тендерах, де єдиним допущеним конкурентом була «Автомагістраль-Південь». Нині фірму записали на такого собі Дмитра Літнаровича, але першою засновницею «Будінвест-інжинірингу» у 2016 році була Ірина Воробйова, бухгалтерка компанії «Спецкоммунхоз», що належала фірмі «Дніпроуніверсал» Вікторії Корбан. Це сестра бізнесмена Генадія Корбана, якого ЗМІ вважають близьким до Валентина Резніченка, який очолював Дніпропетровську обладміністрацію за часів Порошенка і знову очолив її наприкінці 2020 року. Після цього «Будінвест-інжиніринг» почав вигравати крупні підряди в системі Укравтодору. При цьому одним з публічних спікерів «Великого будівництва» є колишній радник Резніченка Юрій Голик.
Об’єкт | На скільки збільшено фінансування у 2021 році, млн грн. | Підрядники |
1. М-04 Знам’янка — Луганськ — Ізварине (на м. Волгоград через мм. Дніпро, Донецьк) (Дніпропетровська та Кіровоградська області) | 1 590 | «Автомагістраль-Південь» |
2. Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка (до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 55 “Р-52 Дніпропетровськ — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка”) (Полтавська та Дніпропетровська області) | 986 | «Автомагістраль-Південь» |
3. М-03 Київ — Харків — Довжанський (на м. Ростов-на-Дону) (Донецька, Київська, Полтавська та Харківська області) | 899 | «Автомагістраль-Південь» |
4. М-12 Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка (через м. Вінницю) (Вінницька, Кіровоградська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області) | 841 | «Онур», «Ростдорстрой» |
5. М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський (через м. Вінницю) (Житомирська область) | 766 | «Автострада», ПП «Автомагістраль» |
6. Р-33 Вінниця — Турбів — Гайсин — Балта — Велика Михайлівка — /М-16/ (Вінницька та Одеська області) | 583 | «Автострада», «Березівка агрошляхбуд» |
7. Н-26 Чугуїв — Мілове (через м. Старобільськ) (Луганська та Харківська області) | 560 | «Онур», «Автомагістраль-Південь». |
8. Н-01 Київ — Знам’янка (Київська та Черкаська області) | 525 | «Онур», «Автомагістраль-Південь», «Ростдорстрой». |
9. Мостовий перехід через р. Дніпро у м. Кременчук на автомобільній дорозі Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя (через м. Кременчук) — Маріуполь (Полтавська область) | 500 | Турецький «Догуш» – спаринг-партнери «Онуру» |
10. Н-18 Івано-Франківськ — Бучач — Тернопіль (Тернопільська область) | 500 | «Техно-буд-центр» |
11. Н-03 Житомир — Чернівці (Хмельницька та Чернівецька області) | 482 | Хмельницьке ШБУ 56, СТЛ+М, ПБС |
12. Н-10 Стрий — Івано-Франківськ — Чернівці — Мамалига (на м. Кишинів) (Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області) | 458 | ПБС |
13. Т-08-20 Якимівка — Кирилівка (Запорізька область) | 450 | Автомагістраль-Південь |
14. Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка (Полтавська область) | 436 | Альтком |
15. М-25 Контрольно-пропускний пункт “Соломоново” — Велика Добронь — Яноші з під’їздом до контрольно-пропускного пункту “Косини” (Закарпатська область) | 435 | ШБУ-77 |
16. Р-15 Ковель — Володимир-Волинський — Червоноград — Жовква (Львівська та Волинська області) | 392 | Автомагістраль-Південь |
17. Н-09 Мукачево — Рахів — Богородчани — Івано-Франківськ — Рогатин — Бібрка — Львів (Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська області) | 370 | ПБС |
18. М-19 Доманове (на м. Брест) — Ковель — Чернівці — Тереблече (на м. Бухарест) (Волинська, Тернопільська, Рівненська та Чернівецька області) | 346 | Техно-буд-центр, ПБС, Автомагістраль-Південь |
19. Н-16 Золотоноша — Черкаси —Сміла — Умань (Черкаська область) | 345 | ШРБУ-48, Автострада |
20. Н-13 Львів — Самбір — Ужгород (Закарпатська та Львівська області) | 335 | Онур |
21. Р-21 Долина — Хуст (Закарпатська та Івано-Франківська області) | 300 | ПБС |
22. Т-25-27 Бобровиця — Свидовець — Новий Биків — Ічня (Чернігівська область) | 300 | ДС пром груп, Азвірт |
23. М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський (через м. Вінницю) (Вінницька та Житомирська області) | 286 | Автострада, ПП «Автомагістраль» |
24. Т-04-30 Кам’янське — Світлогірське (Дніпропетровська область) | 285 | Будінвест-інжиніринг |
25. Р-61 Батурин — Конотоп — Суми (Сумська область) | 276 | Автомагістраль-Південь |
26. М-06 Київ — Чоп (на м. Будапешт через мм. Львів, Мукачево і Ужгород) (Житомирська, Закарпатська, Львівська та Рівненська області) | 275 | Різні |
27. М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта (Запорізька та Харківська області) | 233 | Онур, Озалтин, Автомагістраль-Південь |
28. Т-04-13 Царичанка — Магдалинівка — Губиниха (Дніпропетровська область) | 215 | Будінвест-інжиніринг |
29. М-19 Доманове (на м. Брест) — Ковель — Чернівці — Тереблече (на м. Бухарест) (Волинська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області) | 202 | |
30. Н-23 Кропивницький — Кривий Ріг — Запоріжжя (Дніпропетровська та Кіровоградська області) | 200 | |
31. Н-25 Городище — Рівне — Старокостянтинів (Рівненська область) | 200 | |
32. Н-03 Житомир — Чернівці (Житомирська та Хмельницька області) | 190 | |
33. Т-04-12 Кам’янське — Шульгівка — Михайлівка — Котовка — Перещепине — Чернявщина — Жемчужне (Дніпропетровська область) | 180 | Будінвест-інжиніринг |
34. Т-15-13 Нечаяне — Очаків (Миколаївська область) | 173 | |
35. Т-07-37 Хуст — Шаян — Вишково — Буштино з під’їздом до санаторію “Шаян” (Закарпатська область) | 172 | |
36. Н-07 Київ — Суми — Юнаківка (на м. Курськ) (Київська, Сумська та Чернігівська області) | 152 | |
37. Р-03 Північно-східний обхід м. Києва (Київська область) | 150 | |
38. Т-14-25 Миколаїв — Городок — Жовква — Кам’янка-Бузька — Бібрка (Львівська область) | 150 | |
39. Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт “Танюшівка” — Старобільськ — Бахмут (Донецька та Луганська області) | 145 | |
40. Н-12 Суми — Полтава з обходом м. Сум (Сумська область) | 137 | |
41. Т-16-44 Контрольно-пропускний пункт “Лісне” — контрольно-пропускний пункт “Малоярославець Перший” (Одеська область) | 130 | |
42. Т-22-07 /Т-04-03/ — Високопілля — Велика Олександрівка — Берислав (Херсонська область) | 129 | |
43. Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв (Миколаївська область) | 127 | |
44. Р-66 Контрольно-пропускний пункт “Демино-Олександрівка” — Сватове — Лисичанськ — Луганськ (Луганська область) | 125 | |
45. Р-47 Херсон — Нова Каховка — Генічеськ (Херсонська область) | 110 | |
46. М-12 Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка (через м. Вінницю) (Вінницька, Кіровоградська, Івано-Франківська та Хмельницька області) | 108 | |
47. Р-14 Луцьк — Ківерці — Маневичі — Любешів — Дольськ (Волинська область) | 107 | |
48. Т-10-08 Київ — Літочки — Кіпті (Київська область) | 101 | |
49. М-03 Київ — Харків — Довжанський (на м. Ростов-на-Дону) (Полтавська, Харківська та Донецька області) | 100 | |
50. М-07 Київ — Ковель — Ягодин (на м. Люблін) (Волинська область) | 100 | |
51. М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ (на м. Таганрог) (Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська та Херсонська області) | 100 | |
52. Н-22 Устилуг — Луцьк — Рівне (Рівненська область) | 100 | |
53. Р-11 Полтава — Красноград (Полтавська область) | 100 | |
54. Р-39 Броди — Тернопіль (Львівська та Тернопільська області) | 100 | |
55. Р-73 /Н-08/ — Нікополь (Дніпропетровська область) | 100 | |
56. Т-21-13 Золочів — Максимівка (Харківська область) | 100 | |
57. Т-03-02 Піща — Шацьк — Любомль — Володимир-Волинський — Павлівка — Горохів — Берестечко — Козин — /М-06/ (Волинська область) | 93 | |
58. Т-20-10 Збараж — Підволочиськ (Тернопільська область) | 91 | |
59. Т-26-04 Чернівці — Герца — контрольно-пропускний пункт “Дяківці” (Чернівецька область) | 79 | |
60. Т-16-27 Контрольно-пропускний пункт “Серпневе” — Тарутине — Арциз — Сарата (Одеська область) | 75 | |
61. Т-18-18 Будки-Кам’янські — Рокитне — Клесів — /М-07/ (Рівненська область) | 73 | |
62. Т-04-20 Одарівка — Томаківка — Вищетарасівка (Дніпропетровська область) | 70 | |
63. Т-08-05 Кам’янка-Дніпровська — Велика Білозерка — Веселе — /М-14/ (Запорізька область) | 69 | |
64. М-22 Полтава — Олександрія (Кіровоградська та Полтавська області) | 66 | |
65. Н-25 Городище — Рівне — Старокостянтинів (Рівненська та Хмельницька області) | 64 | |
66. Т-05-23 /Н-20/ — Кременівка — Ялта (Донецька область) | 64 | |
67. Т-03-06 /Т-03-02/ — Шацьк — Вілиця — Прип’ять — Любохини — /Т-03-08/ (Волинська область) | 62 | |
68. Т-04-03 Мар’янське — Берислав — /Р-47/ (Херсонська область) | 59 | |
69. Н-02 /М-06/ — Кременець — Біла Церква — Ржищів — Канів — Софіївка (Вінницька, Житомирська та Черкаська області) | 57 | |
70. Т-16-18 /Р-33/ — Роздільна — Єреміївка — /М-05/ (Одеська область) | 57 | |
71. Житомир — Могилів-Подільський (через м. Вінницю) (Житомирська область) | 55 | |
72. М-21 Виступовичі —Житомир — Могилів-Подільський (через м. Вінницю) (Житомирська область) | 55 | |
73. Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя (через м. Кременчук) — Маріуполь (Донецька, Черкаська та Київська області) | 52 | |
74. М-04 Знам’янка — Луганськ — Ізварине (на м. Волгоград через мм. Дніпро, Донецьк) (Дніпропетровська та Донецька області) | 50 | |
75. М-28 Одеса — Южний — /М-14/ з під’їздами (Одеська область) | 50 | |
76. Н-01 Київ — Знам’янка (Київська та Черкаська області) | 50 | |
77. Н-24 Благовіщенське — Миколаїв (через м. Вознесенськ) (Миколаївська область) | 50 | |
78. Н-32 Покровськ — Бахмут — Михайлівка (Донецька та Луганська області) | 50 | |
79. Т-14-19 Миколаїв — Жидачів — Калуш (Івано-Франківська та Львівська області) | 50 | |
80. Т-19-06 Контрольно-пропускний пункт “Рижівка” — Білопілля — Миколаївка — Лебедин — Лантратівка (Сумська область) | 50 | |
81. Т-19-14 Хмелів — Чернеча Слобода — Буринь (Сумська область) | 50 | |
82. Т-23-11 Хмельницький — Волочиськ (Хмельницька область) | 50 | |
83. Т-24-01 Городище — Шпола — Новоукраїнка — Бобринець — Устинівка (Кіровоградська область) | 50 | |
84. М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта (Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області) | 49 | |
85. Р-10 /Р-09/ — Черкаси — Чигирин — Кременчук (Кіровоградська область) | 25 | |
86. Т-18-24 Дерманка — Корець — /М-06/ (Рівненська область) | 24 | |
87. Н-15 Запоріжжя — Донецьк (Донецька область) | 20 | |
88. Н-24 Благовіщенське — Миколаїв (через м. Вознесенськ) (Миколаївська область) | 20 | |
89. Н-30 Василівка — Бердянськ (Запорізька область) | 20 | |
90. Т-05-18 Богатир — Велика Новосілка — Нікольське (Донецька область) | 20 | |
91. Р-55 Одеса — Вознесенськ — Новий Буг (Миколаївська область) | 15 | |
92. М-20 Харків — Щербаківка (на м. Бєлгород) (Харківська область) | 10 | |
93. Р-78 Харків — Зміїв — Балаклія — Гороховатка (Харківська область) | 10 | |
94. Т-05-24 /Н-15/ — Угледар — Павлівка (Донецька область) | 10 | |
95. Р-46 Харків — Охтирка (Харківська та Сумська області) | 5 | |
96. Т-05-15 Олександрівка — Покровськ — Костянтинопіль (Донецька область) | 5 | |
97. Т-10-01 Ворзель — Забуччя — /М-06/ (Київська область) | 2 | |
98. Р-48 Кам’янець-Подільський — Сатанів — Війтівці — Білогір’я (Хмельницька область) | 0 | |