«Слуга народу» хоче ліквідувати проблему в тендерному законі, створену його однопартійцями
11.05.2021   //   1 Переглядів

Депутат «Слуги народу» Денис Маслов зареєстрував законопроект №5423. Пропонується ліквідувати можливість замовників зловживати дискваліфікацією бізнесу з тендерів через завершення строку дії тендерної пропозиції, повідомила «Ліга антитрасту».

Законопроєкт Маслова встановлює, що Замовник може відхилити «протерміновану» тендерну пропозицію лише після попереднього звернення до учасника з вимогою продовження терміну її дії, яку учасник не виконав.

Цей законопроєкт пропонує виправити помилку, яку депутати «Слуги народу» допустили в 2019 році, коли голосували за «другу закупівельну революцію».

«Помилка» призвела до того, що замовник може дискваліфікувати з закупівлі будь якого переможця в односторонньому порядку через те, що строк дії його тендерної пропозиції закінчився. При цьому неважливо з чиєї вини тендер був затягнутий та чи мав бізнес бажання та можливості для продовження строку дії пропозиції.

«Це стало «чарівною паличкою» для недобросовісних замовників, які почали затягувати закупівельний процес, відхиляти «неугодних» навіть після їхньої перемоги або й узагалі скасовувати тендери. Зрозуміло, що така поведінка Замовників не лише дискримінує підприємців, а і відштовхує їх від участі у майбутніх тендерах», – відмітили у «Лізі антитрасту».

У пояснювальній записці до законопроекту автор зазначає, що безумовне відхилення пропозиції учасника лише у зв’язку з закінченням строку її дії порушує принцип об’єктивного визначення переможця.