Фаворит Подільської РДА отримав 88 млн на будівництво центру для інвалідів
11.05.2021   //   1 Переглядів

30 квітня Управління будівництва Подільської у м. Києві райадміністрації уклало договір з ТОВ «Ж.О.К.» вартістю 88,52 млн гривень з робіт  по реконструкції  будівлі на проспекті Правди 4, де планується розмістити Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

12 квітня управління райадміністрації  провело аукціон за цим тендером за мінімальної кількості учасників. Окрім столичного ТОВ «Ж.О.К.»  на конкурс подалося  ТОВ «Афінацентр» з Кам’янського  Дніпропетровської області, яке надало пропозицію за ціною  очікуваної вартості у 89 млн гривень.  За такої «конкуренції» «Ж.О.К.»  отримало підряд зі знижкою в менше одного відсотка.

Як зазначено в договорі підряду, «Ж.О.К.» має завершити роботи впродовж двадцяти місяців з дати підписання акту передачі йому будівельного майданчика. «При виникненні обставин, які не залежать від підрядника та перешкоджають виконанню робіт», фірма  може поставити питання про перегляд строків. В договорі такими обставинами вказані участь робітників підрядника в «офіційно узаконених страйках» та «блокада ними будівельного майданчику».

Згідно договору, зобов’язання замовника у цьому році складатимуть 37 млн гривень, а у 2022-му – 51,52 млн гривень.

В минулому році «Ж.О.К.»   виграла три підряди Управління  будівництва Подільської районної в місті Києві держадміністрації: з реконструкції школи № 242 на проспекті Правди 64-г за 154,48 млн гривень, з капремонту квартири на вулиці Генерала Шаповала 2 для організації дитячого будинку сімейного типу за 1,26 млн гривень та реконструкції садочку № 151 на вулиці Маршала Гречка 10А за 3,39 млн гривень.

Крім того, у 2020-му за договорами з «Київзеленбудом» «Ж.О.К.»   займалось на Подолі реставраційним ремонтом фонтану «Самсон» за 2,47 млн гривень та альтанки біля Андріївського узвозу 21 за 2,40 млн гривень.  Історія з альтанкою цікава тим, що у 2019 році «Ж.О.К.» вже вигравала підряд з її  та навколишньої ділянки благоустрою за 11,24 млн гривень.  Згодом цей підряд потрапив в поле зору правоохоронців. Як зазначається в ухвалі  Печерського райсуду м. Києва від 11 листопада 2019 року, під час огляду ділянки між будинками 21 та 23 на Андріївському узвозі, продовженням якої є діюча Алея художників) правоохоронці та експерти не виявили слідів жодних будівельних робіт, хоча за них управління райадміністрації на той момент сплатило більше 10 млн гривень. Крім того, під час поверхневого огляду виявилась невідповідність тендерної документації до фактичних параметрів ділянки.

Аналогічно у 2019 році «Ж.О.К.» вже ремонтувала садок №151 в Подільському районі за 33 млн гривень.  Як зазначається в тексті  ухвали Печерського райсуду Києві від 15 листопада 2019 року, під час перевірки документації правоохоронці встановили, що в «Ж.О.К.» вносили недостовірні відомості до актів виконаних робіт, щоб значно завищити  їх вартість.

За вище зазначеними кримінальними провадженнями можна знайти в Державному реєстрі судових рішень лише кілька ухвал. З огляду на те, що фірма продовжує вигравати тендери на тих самих об’єктах Подільської райадміністарції, нічим серйозним ці розслідування не завершились.

З 2012 року Управління будівництва Подільської районної в м. Києві адміністрації очолює Руслан Писарук.

ТОВ «Ж.О.К.» зі статутним капіталом у 5 000 гривень засноване у Києві в кінці 2017 року. Офіційним власником фірми виступає Сергій Хамбір , який також заснував ще одну фірму з майже аналогічною назвою «ЖОК.», що фігурувала в кримінальних справах як фіктивна структура – посередник в схемах з ухилення від сплати податків на користь ТОВ ІІ «Юромаш» Ганни Покотилової. Фірма «Юромаш» займається торгівлею будівельно-дорожньої техніки. В 2019 році АМКУ наклав на неї штраф на 62 млн гривень за зговір з фірмою «Голекс»  на торгах з закупівлі самоскидів. Ганна Покотилова також є співвласницею ТОВ «Туристична компанія «Київський супутник», що надає КМДА послуги з організації конгресів, виставок та розміщення гостей на заходах міської влади. Наприклад, 30 квітня КМДА уклало з нею контракт з розміщення у готелі та харчування на 300 000 гривень.