Керувати державною енергетикою у МЕРТі поставили Крижанівського, який в АМКУ захищав Ахметова
10.05.2021   //   1 Переглядів

Керівником новоствореного відділу електроенергетичного комплексу Мінекономрозвитку став Олег Крижанівський. Раніше він працював в АМКУ і на своїй посаді був причетний до закриття справи проти ДТЕКу, нагадала засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська, держуповноважена АМКУ у 2015-2019 рр.

Новий відділ створено після того як уряд прийняв рішення забрати «Енергоатом» та «Укргідроенерго» з-під управління Міністерства енергетики та передати під безпосереднє управління уряду. Для виконання цієї функції управління уряд визначив відповідальний орган – Міністерство економіки.

«Міністр економіки Петрашко для того, аби виконати урядове завдання з управління енергетичними державними компаніями, створив для спеціальний структурний підрозділ – відділ електроенергетичного комплексу. А керувати ним призначив лояльного до олігарха Ахметова та його немонополіста ДТЕК керівника, який не один рік працюючи в АМКУ, довів свою відданість та лояльність», – відмітила Загребельська.

Олег Крижанівський керував відділом енергетики в Антимонопольному комітеті під керівництвом Юрія Терентьєва під час розслідування справи по ДТЕКу, яку Комітет зрештою закрив у 2019 році. Саме Крижанівський зачитував державним уповноваженим Антимонопольного комітету проект рішення у справі про зловживання монопольним становищем групою Ріната Ахметова, яка контролює понад 80% видобутку вугілля України і теплової електрогенерації. Зокрема, Крижанівський пояснював, що:

«Дії ДТЕК протягом 2015 року із закупівлі вугілля за завищеними цінами не призвели до збільшення ціни та не завдали шкоди особам чи суспільству».

Крижанівський очолював відділ у Департаменті ПЕК, який очолювала Тетяна Кулішова.

Нова очільниця АМКУ Ольга Піщанська звільнила Кулішову і Крижанівського.

Крижанівський, Кулішова, Терентьєв, Ніжнік