Улюблений постачальник олив «Укрзалізниці» – пов’язаний з оточенням Медведчука
07.05.2021   //  

ТОВ «Корнет Холдинг» є головним постачальником олив і мастил для Укрзалізниці з 2019 року. За два роки фірмі замовили продукції на 330 млн. грн..

На початку 2021 року «Корнет Холдинг» змінило адресу реєстрації на будинок 9-Б по вулиці Грушевського (Київ). Тут знаходиться офіс Wexler Group – головного імпортера російського палива. За цією ж адресою прописані компанії ТОВ «Анвітрейд», ТОВ «Ясунь Транс 27», ТОВ «Люнер» та інші фірми, які входять в структуру Wexler Group.

Офіційно Wexler Group належить Петру Белзу. Після інформації в ЗМІ, що Белз є бізнес-партнером Медведчука, останній почав активно заперечувати зв’язки з кумом Путіна. Але раніше Wexler Group офіційно зазначало, що саме ця група запустила поставки трубопровідного палива з РФ (через санкції на Медведчука трубопровід повернули в державну власність).

Згідно документів «Корнет Холдинг» постачав на Укрзалізницю оливи виробництва ТОВ «Євро Ойл Продакшн», заснованого одночасно з приходом «Корнет Холдингу» на тендери УЗ.

Власником «Євро Ойл Продакшн» записаний Павлишин Назарій В’ячеславович, який також є директором ТОВ «Оіл Партнер», зареєстрованого теж на Грушевського 9-Б.

Власником ТОВ «Оіл Партнер», в свою чергу, записаний Бурданов Володимир Валерійович, який також є директором ТОВ «Алаір», що належить Петру Белзу.

Аналогічними є зв’язки інших компаній з орбіти Wexler Group, де одні і ті ж люди по черзі записані, то директорами, то власниками компаній.

Зважаючи на те, що Wexler Group останні роки мала привілейований доступ до російського ринку паливо-мастильних матеріалів, скоріше за все оливи виробництва «Євро Ойл Продакшн» виготовлялися з російської сировини та напівфабрикатів.

В 2020 році два тендери Укрзалізниці на постачання олив виграло ТОВ «Корнет Холдинг» та дилер казахського виробника ТОВ «Хілл Корпорейшн-Юкрейн». Але УЗ не уклала договір з останньою компанією без жодних пояснень. Постачання олив здійснювала виключно компанія з орбіти Медведчука, в тому числі, завдяки дискримінаційним вимогам тендерної документації самої «Укрзалізниці». Детальніше в колонці за посиланням.

Цікаво, що санкції на оточення Медведчука, не торкнулися компаній з орбіти Wexler Group. Після зупинки постачання палива з РФ трубопроводом компанії WG тимчасово втратили активність на ринку, що навіть призвело до проблем з постачаннями дизпалива за раніше укладеними контрактами з Укрзалізницею. Але в останньому тендері Укрзалізниці ТОВ «Анвітрейд» (учасник групи) виграла лот на постачання 10 тис. тон дизпалива на суму 270 млн. грн.

Блог від: Володимир Даценко, «Ліга антитрасту»