«Волиньобленерго» за 18 млн замовило відновлення асфальтe фірмі матері та брата депутата-порошенківця
05.05.2021   //   196 Переглядів

ПрАТ «Волиньобленерго» 5 квітня за результатами тендеру замовило малому підприємству «Шлях» відновлення дорожнього покриття після різних ремонтів кабельних ліній на території області за 3,57 млн грн. Про це пише Марія Смик у «Силі правди» з посиланням на дані «Prozorro».

Закупівлю «Волиньобленерго» оголосило 26 лютого. Шукали фірму, що виконуватиме роботи з відновлення асфальтобетонного покриття по Волинській області після ремонтів кабельних ліній 0,4-10 кВ, і були готові заплатити максимальну ціну 4,50 млн грн.

Взяли участь у тендері чотири фірми. Найдорожче свої послуги оцінила волинська компанія «Західавтодор» — 4,30 млн грн. Київська фірма «Данко» готова була працювати за 4,25 млн грн., а «Шляховик-Т» з Тернопільщини — на 10 грн. дешевше від неї.

Найвигіднішу цінову пропозицію зробило МП «Шлях». З ними і уклали договір. Фірма зареєстрована у Луцьку. Керівницею та співзасновницею є Світлана Мирка — матір депутата Волиньради від «Європейської Солідарності» Івана Мирки. Права на інші 50% фірми належать Тарасу Мирці — брату депутата. Сам же політик обіймає посаду заступника директора приватного підприємства «Шлях».

Після оголошення переможця «Шляховик-Т» намагався оскаржити результат. Мовляв, пропозиція переможця не відповідає тендерній документації замовника. Зокрема, посилались на те, що МП «Шлях» не надало інвентаризаційного опису своєї матеріально-технічної бази і ще кількох довідок. Проте замовник відповів, що перераховані невідповідності є формальними і до моменту підписання угоди підприємство їх вже виправило.

Крім того, МП «Шлях» відновить асфальтобетонні покриття виробничих майданчиків «Волиньобленерго» до кінця 2021 р. за 14,37 млн грн. (угоду укладено 7 квітня). Це певні території на виробничих комплексах, до мощення яких існують особливі вимоги та стандарти.

Загалом, оголошуючи цей тендер, «Волиньобленерго» було готове заплатити 18 млн грн. «Данко», «Шляховик-Т» та «Західавтодор» запропонували вищі від МП «Шлях» суми.

Журналісти нагадали, що у 2019 році після звільнення з посади директора департаменту інфраструктури і туризму Волинської облдержадміністрації в Івана Мирки з’явилася нова іномарка – «Mazda CX-5» 2018 року випуску, яка офіційно була зареєстрована на його матір. Того ж року Мирка взяв участь у виборах до Верховної Ради в одномандатному виборчому окрузі №20, але посів лише шосте місце. Кампанія тоді офіційно коштувала йому близько 90 тис грн. На місцевих виборах 2020 Мирка балотувався у Волинську обласну раду в списку «Європейської Солідарності». На виборах відкривав власний виборчий фонд, з якого витратив на кампанію 25 тис грн.

Від «Наших грошей»

Іван Мирка заступив на посаду директора департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації з червня 2014 року.

Згідно з «Прозорро», у 2016-2021 рр. МП «Шлях виграло тендерів на загальну суму 77,14 млн грн.