Укравтодорівці судяться з Держаудитслужбою за підряд, який вже віддали «Ростдорстрою» на 278 млн гривень
30.04.2021   //   267 Переглядів

26 квітня Кіровоградська САД уклала договір з ТОВ «Ростдорстрой» з поточного середнього  ремонту автодороги Т-24-15 Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське на ділянці км 46+210-км 68+000 (окремими ділянками) вартістю 278 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Цей тендер Кіровоградська САД оголосила 29 грудня, а 11 лютого Держаудитслужба почала моніторинг процедури. Аудитори цікавились як саме замовник визначив очікувану вартість закупівлі у 301,77 млн гривень. САД надавала пояснення, де вказала експертний звіт від 30 листопада 2020 року та зведений кошторисний розрахунок.

9 березня Держаудитслужба опублікувала висновок, де зазначила виявлені в процесі моніторингу порушення – служба мала відхилити пропозицію «Ростдорстроя», що від початку не надав відгук за аналогічними договорами. Натомість замовник установив «Ростдорстрою» вимогу надати такий відгук, хоча мав би відразу відхилити його тендерну пропозицію, як таку, що не відповідає кваліфікаційному критерію.

«Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення встановлених порушень в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів», – зазначено у висновку моніторингу.

12 березня Кіровоградська САД попросила Держаудитслужбу «надати роз’яснення щодо зобов’язань, визначених у висновку, а саме: яких конкретно заходів необхідно здійснити замовнику щодо недопущення встановлених порушень в подальшому, і які би свідчили про усунення замовником порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку».  Проте Держаудитслужба досі не відповіла.

6 квітня, не зважаючи на висновок аудиторів, САД провела аукціон за участю «Ростдорстроя». Сама процедура торгів була формальністю: три компанії- учасниці (окрім «Ростдорстроя» допустили «Хмельницьке ШБУ №56» та «СУНП «Автострада») не конкурували між собою взагалі. Від початку у «Ростдорстроя» була найменша ціна, за нею він отримав підряд. Знижка для замовника становила менше 8% від очікуваної вартості.

23 березня Кіровоградська САД звернулась до Окружного адмінсуду м. Києва з вимогою визнати протиправним та скасувати висновок моніторингу Держаудитслужби по закупівлі, за якою вона вже уклала договір (додатки до нього «Договірна ціна», «Календарний графік робіт»,  «Графік фінансування» на сторінці закупівлі у «Прозорро» відсутні). Відомостей за зверненням до суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень поки немає.

В минулому році «Ростдорстрой» отримав від Кіровоградської САД  п’ять підрядів на 2,02 млрд гривень.

Компанія входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.