До адвокатки зі справи з хабарем у $160 тисяч фізична сила не застосовувалася – ДБР
30.04.2021   //   725 Переглядів

До адвокатки зі справи з хабарем в $160 тис Алли Цимановської не застосовувалася ані фізична сила, ані психологічний тиск. Про це повідомила у коментарі «Нашим грошам» речник ДБР Ольга Чиканова.

«Працівники ДБР жодним чином не порушили права адвокатеси, яка підозрюється у вимаганні коштів у підприємця.  До жінки не застосовувалася ані фізична сила, ані психологічний тиск, – сказала Чиканова. – Про це свідчать результати трьох медичних оглядів, здійснені працівниками швидкої медичної допомоги (під час надходження до ТУ ДБР у м. Києві, Київської міської прокуратури та Печерського районного суду м. Києва). Медики викликалися слідчими ДБР на прохання підозрюваної. Лікарі встановили підвищений тиск і емоційно нестабільний стан жінки, а також відсутність зовнішніх і внутрішніх пошкоджень чи будь-яких інших ознак застосування до неї фізичного насилля».

Зі слів Чиканової, затриману повторно оглядали перед поміщенням її до ізолятору тимчасового тримання, як того вимагає законодавство. Під час цього огляду також засвідчили відсутність жодних слідів фізичного впливу.

«Упродовж всіх слідчих дій, під час затримання та обшуку, були присутні адвокати з Центру безоплатної правової допомоги, приватні адвокати затриманої та поняті – незалежні особи в порядку, визначеному КПК України, – сказала речниця ДБР. – Пізніше, під час допиту в ТУ ДБР, до затриманої невідкладно допустили її адвоката та надали можливість конфіденційного спілкування згідно з КПК України. Тому уся інформація про перевищення повноважень працівниками ДБР та застосування фізичної сили чи психологічного тиску не відповідає дійсності та носить відверто маніпулятивний характер».

Як раніше повідомляли «Наші гроші», 23 квітня 2021 року Державне Бюро Розслідувань повідомило, що на хабарі в $160 тис. затримали адвокатку, яка вимагала гроші у підприємця за вирішення питань в Антирейдерській колегії Мін’юсту (Колегії з розгляду скарг у сфері держреєстрації). Пізніше стало відомо: ця адвокатка – Алла Цимановська із юридичної фірми «Ілляшев і партнери». У юрфірмі відкоментували, що «не мають відношення до вказаних подій та не представляли жодну із сторін у згаданій земельній суперечці». А Цимановська «стала жертвою провокації, організованої давнім недоброзичливцем для зведення особистих рахунків».

24 квітня 2021 року у Печерському райсуді Києва Аллі Цимановській обрали запобіжний захід – тримання під вартою, із можливістю внесення застави 3.5 млн грн. 27 квітня 2021 року Цимановська написала в соцмережі Facebook, що вона вже дома, але побита – їй «завдали психологічного та фізичного насилля» оперативні співробітники: в неї «струс мозку», «в буквальному сенсі» порвані «зв’язки кульшового суглоба» і їй «відбили нирки».

Детальний опис справи з хабарем, на якому ДБР взяло адвокатку Аллу Цимановську читайте в матеріалі «Наших грошей» «160 тисяч доларів для Антирейдерської колегії».

Аліна Стрижак, «Наші гроші»