Фірмі нардепа «Слуги народу» заплатять ще 5 мільйонів на моніторинг ЗМІ та соцмереж
29.04.2021   //   151 Переглядів

ДП «Центр захисту інформаційного простору України» Мінкультури та інформаційної політики 25 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Медіатека» моніторинг засобів масової інформації на 5,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Серед об’єктів та персон моніторингу, які щомісячно узгоджуватимуться із замовником, обов’язково мають бути президент, Офіс Президента, Кабінет Міністрів і Верховна Рада.

Цьогоріч проведуть 172 щоденні моніторинги по 8 400 грн., з яких 2 160 грн. припадає на ранковий і 6 240 грн. – на вечірній. Вони охоплюють 15 телеканалів, 1 тис українських інтернет-сайтів, 100 українських друкованих видань, основні іноземні ЗМІ та соцмережі Facebook і Telegram. Торік вони коштували майже стільки ж – 8 364 грн., але включали вдвічі більше українських інтернет-сайтів і не включали українські друковані видання.

Також підготують аналітичні звіти про основні тренди інформаційного поля, а саме 36 щотижневих по 34 800 грн. та вісім щомісячних по 43 200 грн. Торік щотижневі звіти коштували на 11% дешевше – 31 380 грн., а щомісячні на 36% дорожче – 58 680 грн.

Крім того, замовили рекомендаційні звіти за методикою SWOT Analysis: 35 щотижневих по 42 000 грн. і 8 щомісячних по 50 400 грн. Торік щотижневі звіти від «Медіатеки» коштували вдвічі дешевше – 21 600 грн., а щомісячні трохи дорожче – 56 400 грн.

Ще 180 тис грн. відвели на оперативну соціологію, 101 тис грн. – на вісім щомісячних рейтингів телеканалів і ток-шоу, 84 тис грн. – на спеціальні звіти про основні теми дня, поїздки президента, події, інформаційні кампанії, виступи, а також медіа-аудити персон, тем чи інституцій тощо, 77 тис грн. – на вісім щомісячних календарів подій і річниць.

Вартість договору лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 5,45 млн грн.

Єдиним конкурентом переможця був ФОП Максимов Володимир Вячеславович, який був зареєстрований у Києві в 2017 році та вперше взяв участь у державному тендері.

Засновником ТОВ «Медіатека» є нардеп від правлячої партії «Слуги народу» Олександр Маріковський. У «Вікіпедії» він досі вказаний як «дійсний радник державного секретаря Міністерства інформаційної політики України». Саме це міністерство було засновником ДП «Центр захисту інформаційного простору України», яке і провело нинішній тендер.

Держсекретарем спершу МІПу, а нині Міністерства культури та інформаційної політики, куди включили МІП, до вересня 2020 року був Артем Біденко. Він і Маріковський у 2015 році презентували спільний проект МІПу і ГО «Центр контент-аналізу» Маріковського. Цей проект мав забезпечити державним органам безкоштовний доступ до моніторингової онлайн-платформи «Медіатека» для контент-аналізу публікацій ЗМІ, де вони згадуються.

Після тієї презентації ТОВ «Медіатека» із 2018 року отримало держпідрядів на 15,89 млн грн., з яких найбільші п’ять підрядів на 13,74 млн грн. – саме у держпідприємства МІПу.

Маріковський, крім ТОВ «Медіатека» і ГО «Центр контент-аналізу», є засновником ТОВ «Центр контент-аналізу», ТОВ «Соцмоніторинг» з Ілоною Балонь, ТОВ «Інтелектуальні медійні системи» з Миколою Сажком, Русланом Селюхом і Дмитром Федориним.