Фірма Вавриша отримала рішення суду, що вихідні дані по ЖК, яке розслідує ДБР, не підроблені
29.04.2021   //   1 Переглядів

Подавши позов про стягнення 350 тис моральної шкоди з Національної академії внутрішніх справ, ТОВ Фірма «Резон» отримало рішення суду, у якому вказується, що містобудівні умови та обмеження на будівництво житлового комплексу на 22-му км Харківського шосе не підроблені. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 12 квітня.

Фірма  свої позовні вимоги обґрунтувала тим, що протиправними діями та бездіяльністю академії завдається шкода її діловій репутації як особі, яка виконує функції замовника будівництва житлово-рекреаційного житлового комплексу за адресою: м. Київ, вул. Харківське шосе, 22-й км.

Так, фірма послалася на ухвалу слідчого судді, у якій цитується клопотання прокурора про те, що під час обшуку в Департаменті містобудування КМДА виявились відсутніми містобудівні умови та обмеження на вказану забудову. Крім того, в ході обшуку слідчі вилучили лист Департаменту містобудування, адресований НАВС, який свідчить про те, що містобудівні умови та обмеження від 26.08.2015 на вказану забудову містять ознаки підроблення.

Фірма «Резон» заявила в суді, що в неї виникли сумніви в тому, що НАВС отримувала містобудвані умови та обмеження на вказану забудову, частину функцій замовника якої академія передала фірмі у 2017 році. Фірма заявила, що такими діями та бездіяльністю НАВС завдала шкода її діловій репутації.

Суд зазначив, що за видачу містобудівних умов та обмежень, їх зберігання, внесення інформації до містобудівного кадастру був відповідальний Департамент містобудування та архітектури КМДА.

З наданої Фірмою «Резон» роздруківки з містобудівного кадастру м. Києва вбачається, що в ньому наявні посилання на містобудівні умови та обмеження від 26.08.2015 щодо забудови ділянки на вул. Харківське шосе, 22-й км.

Суд заявив, що, виходячи з того, що інформація щодо виданих містобудівних умов та обмежень могла бути внесена в містобудівний кадастр лише Департаментом, на переконання суду, містобудівні умови були видані НАВС та є дійсними.

Суд також зазначив, що належних та допустимих доказів на підтвердження факту  підроблення вказаних містобудівних умов в матеріалах справи не міститься.

Щодо встановлення факту наявності ознак підроблення містобудівних умов на підстав листа Департаменту містобудування КМДА суд відзначив, що встановлення наявності ознак не свідчить про дійсне підроблення документу.

Суд заявив, що, з огляду на відсутність в матеріалах справи належних та допустимих доказів, які б свідчили про не отримання НАВС містобудівних умов та їх підроблення, у суду відсутні підстави вважати наявною протиправної поведінки НАВС, що потягла за собою негативний вплив на Фірму «Резон», зокрема, на її ділову репутацію, втрату довіри до неї з боку клієнтів, контрагентів і, як наслідок, завдала їй моральної шкоди.

Нагадаємо, 31 липня 2020 року Октябрський райсуд Полтави наклав арешт на дві ділянки площею 6,19 га і 23,72 га на 22-му км Харківського шосе у рамках кримінального провадження, яке розслідують слідчі Державного бюро розслідувань під процесуальним наглядом Офісу Генпрокурора. Втім, вже у вересні 2020-го арешт був скасований.

За даними слідства, наміри забудови не відповідають призначенню цих ділянок. Вони були виділені у 2012 році для експлуатації та обслуговування бази відпочинку і оздоровлення курсантів НАВС. Натомість там будується ЖК «О2 Residence».

Власниками Фірми «Резон» є Ольга Клецко та два закриті венчурні інвестфонди – «Еверест» і «Ельбрус». Керівником «Евереста» є Дмитро Овсій, юрист Андрія Вавриша – екс-заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА у 2010-2015 рр, який нині позиціонує себе як девелопер. А керівником «Ельбруса» є Кирило Скурський. Як з’ясували журналісти «Наших грошей з Денисом Бігусом», на Скурського оформлений мікроавтобус, який супроводжував автомобілі екс-голови Офісу президента Андрія Богдана, друга Андрія Вавриша.

Ольга Клецко фігурує у різних компаніях, пов’язаних із Вавришем. Зокрема, разом із ТОВ «Сага Девелопмент» Вавриша венчурний фонд «Еверест», оформлений на Ольгу Клецко, володіє ТОВ «Сага Інвест Лтд».