«Оператор ГТС» з економією в 1% замовив британських екскаваторів на 77 мільйонів
27.04.2021   //   73 Переглядів

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Магістральні газопроводи України» 21 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Констракшн Машинері» екскаваторів на 77,22 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 7 листопада поставлять 13 нових гусеничних екскаваторів JCB JS220NLC T2 2021 року виробництва фірми «J.C. Bamford Excavators Limited» (Великобританія) по 5,94 млн грн.

Вони матимуть телематичну систему дистанційного моніторингу техніки з безкоштовним доступом до двох років, яка повинна відображати час напрацювання і простою та історію сервісного обслуговування, а також додатковий комплект зубів ковша та ящик із низкою інструментів. Гарантійний строк експлуатації складає п’ять років або 5 тис мотогодин.

Переможна пропозиція виявилась лише на 1% нижчою від очікуваної вартості закупівлі.

До аукціону не допустили ТОВ «Алеанда і К», бо пропоновані ним екскаватори Case CX220C NLC (Японія), за даними сайту виробника, не відповідали технічним вимогам.

Зокрема йшлося про дорожній просвіт 430 мм, тоді як вимагалось не менше 440 мм.

Раніше «Алеанда і К» вимагала змінити цю умову. Проте замовник відмовився, бо техніка повинна забезпечувати його виробничі та технологічні процеси  За його словами, на ринку достатньо виробників екскаваторів, які підходять під умову: JCB, Hyundai, Komatsu тощо.

Крім того, пропоновані «Алеанда і К» екскаватори мали дві передачі ходової частини замість необхідних трьох, гідравлічний бак на 240 л замість щонайбільше 165 л і максимальну продуктивність насосів 2х211 л/хв. замість щонайменше 2х219 л/хв.

ТОВ «Логістик Машинері», ТОВ «ТВП Промтехсервіс» і ТОВ з ІІ «Юромаш» скаржились замовнику на вимогу щодо довжини екскаватора в транспортному положенні не більше 9 584 мм. «Юромаш» вказав модель, яку не може через це запропонувати: Hitachi ZX210 LCN. Замовник відмовився змінювати тендерну документацію із тими ж поясненнями.

Держаудитслужба провела моніторинг закупівлі, проте не виявила порушень закону.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Торговий дім «Альфатех» з екскаваторами Hyundai R210NLC-9 (Південна Корея). Суперник належить Олександру Романюку та директору Євгенію Гарматі. Раніше другий очолював ОКП «Фармація» Дніпропетровської облради, а до того був комерційним директором ПрАТ «Дніпрополімермаш». Останнє свого часу називали учасником корпорації «Алеф» Вадима Єрмолаєва (детальніше тут).

Власниками київської «Констракшн Машинері» є болгари Боряна Радєва і Димитр Ілчєв та Камен Нонєв з Одеси. Усього з 2008 року фірма отримала підрядів на 2,06 млрд грн.