«Ліга Антитрасту» запропонувала переписати шкідливий законопроект про реформу Тендерної колегії АМКУ
26.04.2021   //   133 Переглядів

Законопроєкт (№ 5309 від 29.03.2021, автори – народні депутати фракції «Слуга народу») пропонує привести норми Закону «Про публічні закупівлі» до законодавства про захист економічної конкуренції у зв’язку із створенням в АМКУ окремого інституту уповноважених із розгляду скарг на заміну Тендерній колегії АМКУ.

Також у ньому:

– деталізується процедура подання скарги;

– вносяться додаткові вимоги до інформації, яку має містити скарга, та документи до неї;

– змінюються строки щодо подання окремих видів скарг та їх розгляду.

Прийняття законопроєкту у запропонованій парламентарями редакції ускладнить доступ бізнесу до оскарження порушень з боку замовників під час проведення тендеру та може призвести до затягування строків закупівлі.

Як наслідок, це збільшить кількість порушень прав бізнесу, принципів економії, ефективності та рівних умов для конкуренції. Зокрема:

– запровадження нової вимоги до скарг на умови тендерної документації – обов’язкове надання доказів/документів, та права АМКУ залишити без розгляду скарги, які їх не містять;

– створення некоректної практики в частині неможливості відкликання скарги;

– неможливості взяти участь в розгляді скарги учасників, допуск до аукціону або перемога яких оскаржується;

– продовження строку розгляду скарги та, відповідно, блокування закупівлі на три дні.

«Ліга Антитрасту» в цілому підтримує реформу органу оскарження у сфері публічних закупівель. Однак, через те, що в законопроекті окремі норми потребують доопрацювання, ми направили до профільного комітету парламенту свої пропозиції до законопроекту, з якими можете ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2QpSIKf. Ми рекомендуємо парламентарям відкликати цей законопроєкт, як однозначно шкідливий для закупівельної сфери, та зареєструвати на заміну новий, з урахуванням викладених нами в листі пропозицій», – відмітили у «Лізі антитрасту».