«Рідна» фірма менеджерів Коломойського продала «СхідГЗК» газу на 37 мільйонів
23.04.2021   //   85 Переглядів

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 21 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Ю.Комодітіз» газу на 36,71 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На квітень-вересень замовили 4,60 млн куб. м газу за плановою ціною 7 980 грн. за тисячу кубометрів, яка включає тариф на транспортування 163,90 грн. із коефіцієнтом 1,1. Товар оплачуватимуть протягом півроку після поставки. У разі зміни світових цін і курсу валют ціну змінять за формулою з прив’язкою до євро і ціни газу на європейському хабі NCG.

Планова ціна газу відповідає квітневій середньозваженій ціні газу по всіх умовах оплати на «Українській енергетичній біржі», котра становить 7 988 грн. за тисячу кубометрів.

Вартість договору всього на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 36,80 млн грн.

ТОВ «Енергогазрезерв» скаржилось замовнику, що він встановив собі нульовий штраф за порушення строків оплати за поставлений газ. На думку фірми, це суперечило закону. Але замовник відмовився змінювати тендерну документацію, заявивши, що сторони договору можуть встановити інший розмір штрафу, ніж вказані в Цивільному кодексі України 3%.

Єдиного конкурента ТОВ «Газенерго-Трейд» із нижчою на 1% ціною відхилили через несплату в строк забезпечення виконання договору. Ніхто не знижував ціну на аукціоні.

Засновником столичного переможця «Ю.Комодітіз» є киянин Ярослав Вербовський, директором – Андрій Одинокий, а представником – Вадим Бичковський. Вербовський також володіє ТОВ «Газ для дому» і ТОВ «Енергохаб» разом із Ніною Поліваною та ТОВ «Енергофін» разом із АТ «ЗНВКІФ «Піннекл Кепітал Партнерс» Ліліан Бакуненко.

За даними пошуково-аналітичної системи «YouControl», одразу після створення в 2018 році компанією «Ю.Комодітіз» під тодішньою назвою «УНБ- Комодітіс» («УНБ-К») володів Михайло Бакуненко з Ізраїлю, а директором був Віталій Дороган.

Михайло Бакуненко є головою правління, а Віталій Дороган – заступником фінансового директора ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння», яке зараз належить Ігорю Коломойському, Віталію Хомутинніку і Павлу Фуксу. Раніше Бакуненко був заступником голови правління і директором з корпоративного розвитку та стратегії АТ «Укрнафта».

Загалом із грудня 2019 року фірма «Ю.Комодітіз» отримала підрядів на 507,05 млн грн.

Нині львівський «Газенерго-Трейд» належить Ірині Кугуковій. Але першозасновником суперника було столичне ТОВ «Юридична фірма «Правова допомога», яке тоді належало Володимиру Місюраку з Івано-Франківська та Марини Лосенко з Житомирської області.

Ці двоє юристів також були першозасновниками ТОВ «УТН Безпека», яке зараз має адресу в БЦ «SENATOR», де раніше був зареєстрований переможець «Ю.Комодітіз».