Поліція завершила розслідування щодо власника «Аркади» і ще 8 осіб, які вивели з банку 72 мільйони
23.04.2021   //   120 Переглядів

Слідчі Головного управління Нацполіції у м. Києві завершили слідство у справі колишнього Голови правління банку «Аркада» Костянтина Паливоди. Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.

Крім Паливоди, у справі проходить ще 8 осіб. Ця група осіб підозрюється у завданні банку майнової шкоди на 72 млн грн.

За даними слідства, Паливода разом зі своїми спільниками розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є «Аркада».

Так, шляхом видачі кредиту та подальшого проведення операцій з використанням суб’єктів господарювання, які не пов’язані з банком та підконтрольні безпосередньо Паливоді, з фондів фінансування будівництва були виведені кошти у сумі 50 млн грн. За аналогічною схемою під виглядом кредитування товариства під заставу неіснуючого майна із активів банку виведено ще 22 млн грн.

Підозри отримали Паливоди та 4 службовці банку «Аркада» – за вчинення кримінального правопорушення в складі організованої групи за ч. 5 ст. 191 КК України, та 4-м пособникам-керівникам підконтрольних товариств – за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні завершено. Підозрюваним відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Нагадаємо, Паливоді було повідомлено про підозру 3 вересня 2020 року. Правопорушення по ч. 5 ст. 191 КК України карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років.

4 вересня 2020 року Паливоді було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Втім, 7 жовтня апеляційний суд змінив його на цілодобовий домашній арешт.

Костянтин Паливода станом на літо 2020 року був учасником АТ АКБ «Аркада», який прямо (0, 0263 %) та опосередковано (77,7408 %) володів відсотками статутного капіталу даного банку. У вересні 2020 року Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію банку «Аркада».