Не посадили у тюрму екс-керівника з ОДА, через дії якого фірма заволоділа 800 тис на будівництві медцентру за 47 мільйонів
21.04.2021   //   95 Переглядів

Колишнього керівника Департаменту містобудування, архітектури, будівництва і ЖКГ Черкаської облдержадміністрації Андрія Липканя засудили і одразу ж звільнили від кримінальної відповідальності. Про це пише Олександр Безпрозванний у «Кропиві» з посиланням на вирок Соснівського суду від 15 квітня.

Екс-посадовцю інкримінували ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість), зі служби він пішов у березні 2020 року.

Посадовцю інкримінувалося те, що він не перевірив дані, внесені в акти виконаних робіт по будівництву «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» по вул. Корольова 15 в Черкасах, і підписав їх у грудні 2019 року. Такі дії дали можливість третім особам незаконно заволодіти бюджетними коштами в розмірі 780 тис грн.

В ході судового розгляду між обвинуваченим та прокурором було заявлено про укладення угоди про визнання винуватості, яку затвердив суд.

Екс-посадовець отримав покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади на державній службі на такий же термін. Але відразу суд звільнив обвинуваченого від відбування призначеного покарання з іспитовим терміном в один рік.

Відзначимо, що переможцем тендеру на будівництво обласного центру екстреної медичної допомоги у 2019 році став ТОВ «БТК-Лад Плюс» з ціновою пропозицією 46,69 млн. грн., центр до цього часу не збудований.

Від «Наших грошей»

Засновником черкаського ТОВ «БТК-Лад Плюс» є підприємець Дмитро Хоменко.

Згідно з «Прозорро», у 2018-2020 рр. фірма отримала замовлень на загальну суму 58,83 млн грн, відповідно підряд по будівництву «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – найбільший.

Покарання за ч. 2 ст. 367 КК України передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади.