Комунальники Чернігова купили своїх улюблених тролейбусів Еталон на 20 мільйонів
17.04.2021   //  

КП «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міської ради 1 квітня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Еталон-Лізинг» про закупівлю нових тролейбусів на 19,78 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 16 травня поставлять чотири низькопідлогові тролейбуси Еталон Т121 виробництва ТОВ «Базтехсервіс» із двигуном від ДП «Завод «Електроважмаш» по 4,95 млн грн.

Тролейбуси на 105 осіб мають 31 сидяче місце, автономний хід на 1 км, відеонагляд із двома камерами в салоні, відеореєстратор, кондиціонер водія, пандус і місце для візка.

У вересні 2020 року «Чернігівське тролейбусне управління» після двох невдалих торгів замовило компаній «Еталон-Лізинг» такі тролейбуси трохи дешевше – по 4,79 млн грн.

У 20182019 роках Чернігів замовляв у «Еталон-Лізингу» такі самі тролейбуси Еталон Т12110 дещо дорожче – по 4,96 млн грн. У 2018 році вони мали ще й Wi-Fi-роутери.

У 2017 році Чернігів замовляв у ПрАТ «Чернігівський автозавод» тролейбуси Еталон Т12110 виробництва ПрАТ «Бориспільський автомобільний завод» у Чернігові на 22% дешевше – по 3,95 млн грн. Тоді вони мали значно менший автономний хід на 150 м, відеонагляд з однією камерою в салоні, відеореєстратор, кондиціонер водія, пандус, місце для візка та Wi-Fi-роутер. У 2016 році їхня ціна для Чернігова становила 3,89 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 20,00 млн грн.

Фірма «Senso Dynamics Llc» (США) скаржилась замовнику на вимогу поставки протягом 45 днів після укладення угоди. На її думку, це означало, що він готовий взяти транспортні засоби з непроданих запасів. Вона просила 90 або 120 днів на виробництво та 45 днів на доставку, якщо він хоче нові тролейбуси. Замовник відмовився, сказавши, що на тендер можна пропонувати готові тролейбуси, виготовлені не раніше 2019 року. Фірма заявила, що 2019 рік – це не новий товар, до того ж ніхто не виготовляє таку продукцію на склад.

Єдиним конкурентом із тролейбусами Богдан Т70117 було київське ТОВ «Бас Мотор» директора Олега Міщенка з Фастова. Раніше, за даними системи «YouControl», цією фірмою володіли ТОВ «Богдан-Авто Холдинг» Рудольфа Арзуманяна, Олени Гури, Оксани Черначук і Лариси Якубовської та ПАТ «ЗНВКІФ «Богдан-Капітал».

«Еталон-Лізинг» належить ТОВ «Бодмін-Україна» і ТОВ «Київська правова група».

У свою чергу засновниками «Бодмін-Україна» є компанія «Bodmin AG» (Швейцарія) швейцарця Петера Швотцера, ТОВ «Логістичний центр І «Еталон» і ТОВ «Кирайн».

Фірму «Київська правова група» записано на згадані «Бодмін-Україна» і «Кирайн».

Засновниками «Кирайн» вказані Бутко, «Бодмін-Україна», «Bodmin AG» і «Логістичний центр І «Еталон», а фірма «Логістичний центр І «Еталон» оформлена лише на Бутка.