За півтора року хлорит натрію з Європи для «Київводоканалу» подорожчав на 19%
16.04.2021   //   127 Переглядів

ПрАТ «АК «Київводоканал» 14 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Капітал-Рост» хлориту натрію на 367,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року автотранспортом поставлять 3 900 т хлориту натрію концентрацією 24,5-25,5% виробництва компанії «Ercros S.A.» (Іспанія) за ціною 94 168 грн. за тонну.

Півтора року тому, в листопаді 2019 року «Київводоканал» замовляв італійський хлорит натрію у ТОВ «Укрхімстандарт» на 19% дешевше – по 79 тис грн./т. Ще раніше, у 20172018 роках ціна від «Укрхімстандарту» становила 85 тис грн./т, що на 11% дешевше.

Товар оплачуватимуть протягом двох місяців після поставки, проте дозволений аванс.

Вартість договору на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 379,80 млн грн.

Тендерна документація вимагала від учасників надати цілу низку документів:

  • документ про проведення в «Київводоканалі» досліду пробного коагулювання та знезараження води діоксидом хлору, приготовленим з хлориту натрію та соляної кислоти;
  • документ від незалежної акредитованої лабораторії про якість товару за всіма технічними характеристиками, зазначеними в тендерній документації;
  • лист від виробника про можливість виробництва 3 900 т протягом трьох років і максимальної поставки 230 т хлориту натрію в місяць на умовах замовника;
  • для дилера – документ про статус офіційного представника чи дистриб’ютора вітчизняного або іноземного виробника продукції на території України;
  • для дилера – гарантійний лист від виробника щодо товару та його якості;
  • для дилера – інформація у довільній формі про походження і виробника товару;
  • для дилера – гарантійний лист про наявність на складі запасу не менше 100 т.

Анонімна фірма питала, навіщо вимагається надати копію декларації або документу про відповідність в європейському регламенті REACH, якщо товар буде використовуватися в Україні. Замовник відповів, що наявність REACH номера підтверджує якість товару. За його словами, неякісний товар може пошкодити обладнання, виробником якого зокрема є країни ЄС, або призвести до виходу з ладу технології знезараження питної води в цілому.

Дві компанії не допустили до аукціону зокрема за несплату тендерного забезпечення. ТОВ «Траст Груп Лтд» завантажило всі документи включно з банківською гарантією в архівах, які не відкриваються. ТОВ «Сервісснаб», крім банківської гарантії, не надало документи на товар, частину фінзвітності, лист про згоду з проектом договору, копії сертифікатів на системи екологічного менеджменту ISO 14001:2015 та управління якістю ISO 9001:2015.

Єдиним допущеним конкурентом став попередній постачальник «Укрхімстандарт» із італійською хімією. Він був зареєстрований у 2015 році у Києві по вул. Інститутська, буд. 24/7, офіс 15, де також прописані ще десятки інших компаній. Засновником і директором спершу був Олексій Золотарьов з окупованої Макіївки, а потім фірму переоформили за іншою адресою на нового директора Олександра Бондарчука з окупованого Донецька.

Засновником столичного «Капітал-Росту» є киянин Артем Годяцький, а директором – Станіслав Сергєєв. За даними системи «YouControl», раніше ним володіли киянин Сергій Трачун та кримчанин Олексій Манков. Ці двоє є засновниками ТОВ «Кір-Рост» і ТОВ «Аквапанорама». Також Сергій Трачун володіє ТОВ «ТД Укрфуд» з Іриною Трачун.

Із 2020 року переможець натендерив переважно в «Київводоканалу» 381,50 млн грн.