Турки борються за проектування будівництва аеропорту «Дніпропетровськ» Ярославського
16.04.2021   //   296 Переглядів

7 квітня Адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язав ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» скасувати рішення про визначення ТОВ «Укравіапроект» переможцем тендеру з розробки проєктної документації з будівництва аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» очікуваною вартістю 35,61 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Скаргу подала турецька фірма «Cem Balkan Mimarlik Muhendislik Musavirlik Insaat Ticaret LTD.ST», в якої на аукціоні була найбільш економічно вигідна пропозиція – на 15% нижче очікуваної вартості закупівлі. Замовник відхилив пропозицію Скаржника та ТОВ «Макропроект». Наступною була компанія «Укравіапроект». Скаржник вказав, що компанія в якості підтвердження досвіду надала договір, предметом якого є не розробка проектної документації, а коригування проекту в частині кошторису. Окрім цього, виконаний він не у 2011-2020 роках, як передбачає тендерна документація, а у 2021 році. Замовник зобов’язав компанію виправити ці недоліки протягом 24 годин.

Якщо компанія не виправить недоліки, наступною Замовник буде оцінювати ТОВ «Інститут Укрдорпроект».

Керівником зареєстрованого у 2018 році ТОВ «Укравіапроект» є Сергій Лагно, бенефіціаркою – Алла Грицаєнко.

Нагадаємо, у лютому цього року договір на будівництво аеродрому вартістю 3,95 млрд гривень Укрінфрапроект підписав з ТОВ «Альтіс-Констракшн» Олександра Глімбовського. У тендері також брав участь «Блек Сі Консорціум» харківського бізнесмена Олександра Ярославського, проте компанія програла на аукціоні. Ярославський раніше заявляв, що готовий інвестувати в будівництво аеропорту – афілійована з ним компанія ТОВ «НС Дніпро»і побудує термінали та супутню інфраструктуру. У березні Ярославський заявляв, що зупинить будівництво терміналів, допоки «перша гривня від держави не піде на будівництво злітно-посадкової смуги».

Генеральним директором «Cem Balkan Mimarlik Muhendislik Musavirlik Insaat Ticaret LTD.ST є Ахмет Джем Балкан». Турки довірили роботу компанії киянину Юрію Кореневу – він також є власником створеної у 2020 році ТОВ «Аскай Україна». Компанія вже взяла участь у ряді тендерів на виготовлення проектно-кошторисної документацї на загальну суму 20,46 млн гривень, проти жоден з них не виграла.