Університет почав купувати електроенергію у оточення Мамая
15.04.2021   //   103 Переглядів

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка 24 березня уклав дві угоди на постачання електроенергії для навчальних корпусів та гуртожитків з ТОВ «Полтаваенергозбут» та ТОВ «Карма Трейдинг». Про це пише Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на «Prozorro».

Закупівлю університет проводив двома лотами. Попри очікувану вартість у 3,4 млн грн, по обох лотах заклад провів прямі закупівлі. Підставою стало те, що у січні ПНПУ оголошував два тендери, на які заявилися по 1 учаснику.

Договір на 1 млн кВт-год для гуртожитків ректор Микола Степаненко підписав із «Полтаваенергозбут», а на 700 тис. кВт-год для навчальних корпусів — із «Карма Трейдинг». Сума договору, який уклали із «Карма Трейдинг», становила 2,5 млн грн, тобто по 3,6 грн/кВт-год. Ціна електроенергії для гуртожитків, яку поставлятиме «Полтаваенергозбут», склала 1,7 грн/кВт-год.

В подальшому з обома постачальниками були укладені додаткові угоди, які візував уже проректор Сергій Шевчук — як в.о. ректора (наразі він є кандидатом на постійну посаду). Ці угоди зменшили суми договорів до 1,1 млн грн для «Карма Трейдинг» та 725 тис. грн — для «Полтаваенергозбуту». При цьому пропорційно зменшився очікуваний об’єм спожитих кВт-год. А вартість кВт-год залишилася незмінною.

Видання нагадало, що у лютому Полтавська міськрада намагалася придбати у «Карма Трейдинг» електроенергію для двох своїх будівель за 700 тис грн. Історія закупівлі розгорталася схожим чином: два тендери довелося скасувати через заявки лише одного учасника, тому третя спроба пішла за прямою закупівлею. От тільки договір підписали не з «Карма Трейдинг», а з «Полтаваенергозбут».

«Враховуючи, що лоти ПНПУ «Карма Трейдинг» і «Полтаваенергозбут» розподілили на двох, складається враження, що компанії просто домовляються між собою про розподіл ринку. До речі, раніше, усю електроенергію університет купував виключно у «Полтаваенергозбута»», – написала «Полтавщина». 

Власником і керівником «Карми Трейдинг», створеної у липні 2020 р., є Богдан Кива — син Владислава Киви, депутата міськради 7-го скликання від «Совісті України» (колишньої партії мера Полтави Олександра Мамая). Юридична адреса компанії — вул. Кагамлика, 66. Власниця цієї будівлі — Тамара Мамай, матір Олександра Мамая.

Олександр Мамай був мером Полтави з 2010 по 2018 рр., і знову був обраний міським головою у 2020 році.

Від «Наших грошей»

Згідно з «Прозорро», трохи більше ніж за півроку ТОВ «Карма Трейдинг» виграв два тендера. Окрім замовлення від університету, фірма у березні також отримала підряд від КП «Новомосковськ водоканал» за 4,03 млн грн.