ОДА викинула фірму з тендерів за те, що вона у довідці написала слово «злочин» замість «правопорушення»
15.04.2021   //   226 Переглядів

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету України 7 квітня зобов’язав департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА скасувати рішення про визнання ТОВ «Будстандарт» та ТОВ «Міттел» переможцями двох закупівель з реконструкції місцевих доріг загальною вартістю 125,3 млн грн.

Про це написала Наталія Іжицька для «Житомир.Інфо» з посиланням на дані «Прозорро».

Рішення АМКУ прийняті у відповідь на скаргу Виробничо-комерційну фірму «Урарту», в якій фірма просила зобов’язати департамент скасувати рішення про відхилення її пропозицій та рішення про визнання переможців на торгах з ремонту доріг місцевого значення Михайлівка – Филинці та Шепетівка – Бердичів.

Це вже друге рішення АМКУ по згаданим дорогам за скаргою «Урарту». В листопаді минулого року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів два тендери на реконструкцію ділянки 0+000 – км 8+780 між селами Михайлівка та Филинці та ділянки  км 5+200 – км 8+800 Бердичів-Шепетівка. Переможцями тих тендерів стали, відповідно, «Будстандарт» та «Міттел». Пропозиції «Урарту», які були дешевші переможців, замовник відхилив.

АМКУ в січні 2020 року задовольнив скарги «Урарту», у відповідь департамент скасував закупівлі «неможливістю усунення порушень у сфері публічних закупівель». І вже у березні провів повторні закупівлі на реконструкцію тих же ділянок.

За результатами повторних торгів перемогу отримали знову «Будстандарт» та «Міттел», а інших учасників з дешевшими пропозиціями замовник відхилив, зокрема і пропозицію «Урарту».

13 та 14 березня «Урарту» подало нові скарги до АМКУ на закупівлі, в яких знову просило зобов’язати замовника скасувати свої рішення про відхилення їхніх пропозицій зобов’язати його  скасувати свої рішення про визнання переможцями.

У скаргах зазначено, що пропозиції «Урарту» замовник відхилив через зазначення у довідці слова «злочин» замість «порушення», що є,на думку скаржника, неправомірно зі сторони департаменту ОДА.

У скаргах «Урарту» також вказало і на недоліки у тендерних пропозиціях «Будстандарту» та «Міттела». Зокрема, що у «Будстандарт» відсутня у документації декларація на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, відсутні акти до договору, надані фіктивні відомості на власність машин та механізмів, а свідоцтво ТЗ не засвідчене власником – в останньому АМКУ побачив порушення та задовольнив цю частину скарги. Задовольнив комітет і скаргу на рішення замовника, щодо визнання переможцем «Міттел», в якої в документації немає декларації на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

В підсумку, 7 квітня АМКУ зобов’язав департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції виробничо-комерційної фірми «Урарту» та рішення про визначення переможця ТОВ «Будстандарт» та ТОВ «Міттел».

ВКФ «Урарту» зареєстроване в Житомирській області, місто Баранівка. Власником фірми є Армен Азатович Сароян. В березні цього року директором фірми став Крисюк Роман Анатолійович. Людина з таким ПІБ в березні 2020 року до березня 2020 очолювала управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА. За даними «Прозорро», з 2016 року фірма уклала контрактів на 159,47 млн грн.

«Будстандарт ЛТД» з 2020 року отримало держзамовлень на 700,29 млн грн., із яких 549 млн грн від департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Фірма зареєстрована у лютому 2018 року в Києві, її бенефіціаром є Олександр Валерійович Лапко. Фірма почала отримувати замовлення після призначення головою Житомирської ОДА Віталія Бунечка (детальніше читайте в матеріалі «Дорожні «прокладки» СБУшних губернаторів Зеленського»)

«Міттел» (до 2 квітня 2020 року фірма називалась ТОВ «БК «ЕСЮ Україна») засноване в січні 2016 року, власником є Вахнін Євген Миколайович. За даними «Прозорро», фірма уклала угод на 464,37 млн грн. З них на 191,65 млн грн. з департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА.