АМКУ зобов’язав Труханова скасувати перемогу «Ростдорстрою» у тендері на 150 млн, і клерки відмінили тендер взагалі
15.04.2021   //   219 Переглядів

8 квітня АМКУ зобов’язав Управління дорожнього господарства Одеської міськради скасувати рішення про відміну тендеру з капремонту вул. Толбухіна вартістю 152,45 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На конкурс подавалися ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ДП «Екранбуд» ТОВ «Екран» та ТОВ «Стройспецтехніка».

5 січня «Ростдорстрой» виграв підряд зі знижкою у майже 16% – за 127,98 млн гривень.

Проте 14 січня «Стройспецтехніка» оскаржила його перемогу у адмінколегії АМКУ. Як зазначено в скарзі компанії, в пропозиції переможця бракувало протоколу перевірки технічного стану транспорту та наказів про закріплення працівників за кожним транспортним засобом, що буде задіяний в ремонті. Окрім того на банківську гарантію, надану «Ростдорстроєм», не було накладено кваліфікованого електронного підпису.

Через ці вади документації АМКУ 29 січня зобов’язав Одеську міськраду скасувати рішення про визначення «Ростдорстроя» переможцем.

Наступною за «Ростдорстроєм» замовник мав би розглядати пропозицію «Автомагістраль-Південь», проте 19 березня одеські чиновники оголосили про відміну тендеру через «неможливість усунення виявлених порушень законодавства».

В коментарі до рішення в «Прозорро» зазначено, що причиною скасування став відсутній у документації «перелік формальних помилок, що відповідає вимогам наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 710, який набрав чинності 14.08.2020 року». Як згодом пояснював в АМКУ замовник, він помилково завантажив стару редакцію такого переліку.

26 березня «Стройспецтехніка» знов звернулась до АМКУ з скаргою на відміну торгів.

«До винесення рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №1638-р/пк-пз від 29.01.2021 (про скасування рішення замовника щодо визнання переможцем ТОВ «Ростдорстрой») Замовник чомусь не вбачав у своїй Документації наявності «порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яке неможливо усунути. Метою оголошення початку тендерної процедури завжди має бути реальна пропозиція на укладення договору в майбутньому, а не проведення аукціону з метою вибору штучного переможця. Дії замовника є неприпустимими і повністю дискредитують добросовісність процедури торгів та вказують на зневагу до прагнень держави запровадити прозору та відкриту процедуру закупівлі», – говориться в скарзі «Стройспецтехніки».

На думку АМКУ, замовник не довів та документально не підтвердив правомірність відміни закупівлі, тому 8 квітня Тендерна колегія зобов’язала Одеські міськраду поновити процедуру закупівлі.

ТОВ «Стройспецтехніка» засноване у 2014 році одеситкою Маріам Карапетян, що також зазначена власницею ТОВ «Орловський 2012». Директором виступає Руслан Степанов. В минулому році фірма виграла тендерів на 322,91 млн гривень. З початку 2021-го – на 16,40 млн гривень.

ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова. В минулому році виграло тендерів на 12,33 млрд гривень, з початку поточного року – вже на 6,62 млрд гривень.