Суд скасував всі рішення міськради Мерефи, які зупинили роботу Новинського на родовищі газоконденсату
14.04.2021   //   94 Переглядів

Харківський окружний адміністративний суд за позовом ПАТ «Укргазвидобуток» скасував рішення Мерф’янської міської ради від 2019 року, якими заборонялося на підпорядкованій території розвідка та видобуток  нафти, газу і конденсату.

Таке рішення суд прийняв 1 квітня.

В жовтні 2007 Державна службу геології та надр видала  спецдозвіл приватній «Укргазвидобуток» на видобування корисних копалин в Харківській області на Островерхівському газоконденсатному родовищі, зокрема на території адміністративно-територіальних одиниць, які входять до складу Мереф`янської ОТГ.

В квітні 2019 році фірма почала процедуру Оцінки впливу на довкілля . А саме надіслала в Мереф`янську міськраду повідомлення про планову діяльність з розвідки та видобутку на родовищі. В планах було буріння розвідувальних та пошукових свердловин, а також водних свердловин для водозабезпечення процесу буріння глибиною понад чотири тисячі метрів.

В червні 2019 року Мереф`янська міськрада зібрала позачергову сесію на якій прийняла рішення «Про заборону проведення сейсморозвідувальних робіт та видобування газу природного вільного, конденсату, нафти, газу природного розчиненого у нафті, газу сланцевих товщ, газу центрально-басейного типу на території Мереф`янської міської ради».  Про прийняття цього рішення міськрада листом відразу повідомила «Укргазвидобуток», що фірма розцінила як ще один доказ того, що депутати прийняли рішення персонально по фірмі. В суді фірма заявила, що станом на кінець 2019 року вона була єдиним видобувачем газу на території згаданої ОТГ.

Крім того, в серпні міськрада прийняла ще одне рішення, яким також було заборонена розвідка вуглеводнів та пов’язані з нею дії (пересування спецтехніки, будівництво будівель).

В суді представник міськради заявив, що депутати діяли в інтересах мешканців громади та захисту їх інтересів в сері екологічної безпеки. Так як інформація про плани «Укргазвидобуток» визвала резонанс серед населення, а саме про можливі проблеми з водопостачанням.

У відповідь суд визнав недоведеними доводи відповідача про створення загрози екологічним правам мешканців територіальної громади. Крім того, суд встановив, що о міська рада не наділена повноваженнями на прийняття рішень про заборону проведення робіт з розвідки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, до яких відносяться нафта та природний газ. А позиція міськради може має бути врахована під час підготовки Звіту з Оцінки впливу на довкілля, затвердження якого дозволить почати роботи на родовищі.

Відмітимо, що за тиждень до вище згаданого рішення суду – 23 березня, цей самий Харківський окружний адміністративний суд під головуванням судді Анастасії Мороко скасував рішення Мереф’янської міськради від 14 лютого 2020р. В рішенні депутатів  йшлося про заборону будь-яких робіт з підготовки або з буріння чи спорудження свердловин, інших розвідувальних робіт та дослідно-промислової розробки родовищ на території Мереф’янської об’єднаної територіальної громади.

Бенефіціаром ПАТ «Укргазвидобуток» через нідерландську «Смарт Енерджі Б.В.» є нардеп Вадим Новинський (позафракційний). Спецдозвіл фірми на Островерхівське ГКР діє до початку жовтня 2027 року.