НАБУ не здійснювало слідчих дій та «очевидно затягує» розслідування по тендерах КП «Інформатика» – ВАКС (додано)
14.04.2021   //  

4 березня Вищий антикорупційний суд дав місяць Національному антикорупційному бюро (НАБУ) на закінчення досудового розслідування можливих зловживань на тендерах КП «Інформатика» Київської міськради у 2017 році. Про це повідомляється в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Додано: 15 квітня Вищій антикорупційний суд за клопотанням детектива НАБУ Уразовського В.І. подовжив строк досудового розслідування  можливих зловживань на тендерах КП «Інформатика» до 16 серпня включно.

Детектив Уразовський В.І. звертався до суду з клопотанням подовжити строки розслідування ще на один рік. У судовому засіданні він пояснив, що постановою від 29.08.2020 призначено комплексну судово-товарознавчу економічну експертизу, яку мали виконати експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Проте до сих пір дослідження не проведене.

Іншим доводом продовжити розслідування став запит детектива до органів Китайської Народної Республіки про допомогу в отриманні документів від компанії- виробника обладнання Hikvision. Як пояснив детектив в судовому засіданні, запит до органів КНР він ще не направляв.

Заслухавши детектива, слідчий суддя Крикливий В.В. дійшов висновку, що «фактично з серпня минулого року досудове розслідування детективами НАБУ не здійснювалось».

Відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, строк проведення експертизи не повинен перевищувати 90 календарних днів. На день звернення до суду детектив не зробив жодного запиту до установи з приводу стадії та строків проведення дослідження.

«Вважаю, що детективи НАБУ обов`язку здійснення досудового розслідування у розумні строки не виконали, з дня винесення постанови про призначення економічної експертизи, жодних слідчих (розшукових) дій не здійснювали, що є неприпустимим», – зазначається в тексті ухвали суду.

Предметом розслідування НАБУ є тендери, що проводило КП «Інформатика» для реалізації цільової програми «Електронна столиця» у серпнігрудні 2017 року та укладений договір з ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» на 119,8 млн гривень.

За інформацією НАБУ, нещодавно слідчий суддя подовжив строк кримінального провадження. В НАБУ не уточнили, до якої дати детектив тепер має завершити розслідування. В Єдиному держреєстрі судових рішень відповідна ухвала Вищого антикорупційного суду по справі поки відсутня.

  • Як оточення керівництва КП «Інформатика» розіграло 400 мільйонів на вуличному відеоспостереженні у Києві можна почитати тут.
  • Як вуличне відеоспостереження Києва отримало монополіста в особі китайського Hikvision можно почитати в тексті «Як будували монополію «Hikvision».

Довідково

19.08.2017 КП «Інформатика» оголосило відкриті торги з закупівлі аналітичного програмного забезпечення та серверного обладнання на 45 млн гривень. Однак 08.12.2017 процедуру закупівлі відмінило через «неможливість усунути виявлені порушення законодавства», а через кілька днів – 11.12.2017 – оголосило нову закупівлю аналогічного обладнання вже за переговорною процедурою з ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» на 120 млн гривень. Підставою застосування переговорної процедури став висновок судових експертів Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (НДЦСЕ) про відсутність конкуренції на ринку. На думку детективів, таким чином «вартість предмету закупівлі безпідставно зросла».

28.12.2017 КП «Інформатика» та ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» уклали договір на 119, 85 млн гривень. Того ж дня додатковою угодою зменшили суму поставки до 86, 66 млн гривень.

Згодом Департамент внутрішнього фінконтролю та аудиту Київської міськради провів аудит діяльності КП «Інформатика»,зокрема заходів з реалізації програми «Електронна столиця». Аудитом виявлено, що в 2017 році КП «створило сприятливі умови» для постачання та закупівлі обладнання за «ймовірно узгодженою завищеною вартістю». Комплексні системи відеоспостереження до закупівлі комунальним підприємством проходили через посередників кілька етапів перепродажу, що коштувало київському бюджету зайвих 16,06 млн грн. Крім того, як виявили аудитори, за договором з ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» комунальне підприємство оплатило роботи з монтажу обладнання, яке фактично не виконувалися на 2,68 млн грн.

КП «Інформатика» Київської міськради було засноване у 2002 році , є структурним підрозділом Департаменту інформаційно-телекомунікаційних технологій КМДА. Як зазначається на сторінці КП у фейсбуці метою створення підприємства є господарська діяльність з адміністрування, обслуговування інформаційно-телекомунікаційних систем та програмно-апаратних комплексів. З жовтня 2017 року КП очолює Микола Пихтін.

Ольга Прокопишина, «Наші гроші»