Адвокату, який працював реєстратором у комунальному підприємстві, повідомили про підозру
14.04.2021   //   429 Переглядів

Дмитра Соколянського, який за часів міністра юстиції Павла Петренка працював реєстратором КП «Благоустрій Шевченківського району», 24 лютого 2021 року повідомили про підозру у справі щодо крадіжки квартири, належної територіальній громаді Києва після того, як власник цієї квартири помер. Про це стало відомо з судового реєстру.

Чоловіка підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 ККУ («Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги», передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років). Як розповідають слідчі, Соколянський має також свідоцтво адвоката. Судячи з даних Єдиного реєстру адвокатів, свідоцтво діюче.

Про підозру Соколянського повідомили в межах провадження №12018100000000639 від 6 липня 2018 року, яке вів відділ розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві. Це провадження раніше було об’єднане з іншими провадженнями – №12019100000001272 та  №12019100000001273.

За версією слідства, чоловік допоміг своєю реєстрацію вкрасти у Києва квартиру, власник якої помер, а тому нерухомість мала би відійти територіальній громаді столиці в особі Київської міськради. Як стверджують слідчі, група осіб підробила договір купівлі-продажу квартири, нібито посвідчений приватним нотаріусом з Києва Яною Курковською. По цьому фейковому договору покійний власник квартири продав цю нерухомість іншій особі ще 2012 року.

Курковська стверджувала, що цей договір не посвідчувала. Нагадаємо, Вища кваліфкомісія нотаріату за поданням Мінітерства юстиції позбавила Курковську свідоцтва нотаріуса у 2020 році.

Як кажуть слідчі, Соколянський зареєстрував по підроблених документах право власності на столичну квартиру в Державному реєстрі речових прав у 2017 році. При цьому, чоловік, якого Соколянський вказав новим власником квартири, судячи з даних судового реєстру, про це навіть не знав. «Новий власник» повідомив на допитах, що на попередньому місці роботи знайомі запропонували йому спільний бізнеспроєкт щодо ввезення на територію України автомобілів для подальшого їх продажу, попросили для цього проєкту паспорт та ідентифікаційний код. А в подальшому просто поставили бізнеспартнера перед фактом, що оформили на нього квартиру в столиці.

Новоспечений власник нерухомості стверджує, що жодних документів щодо реєстрації права власності на зазначену квартиру не підписував та ніяких дій по оформленню за собою права власності на неї не вчиняв. Згідно висновку експерта за листопад 2019 року, підписи від імені «нового власника» квартири під час реєстрації права власності виконані не чоловіком, на якого зареєстрували нерухомість, а кимось іншим.

Згідно висновку іншого експерта, з Київського НДЕКЦ МВС України, ринкова вартість квартири, вкраденої у міста станом на листопад 2017 року складала 1,2 млн грн.

17 березня 2021 року ухвалою Шевченківського райсуду Києва все майно Дмитра Соколянського арештовано. За даними сервісу «Судова влада», справа за обвинуваченням Соколянського слухатиметься у Голосіївському райсуді Києва 22 квітня 2021 року у судді Оксани Бушеленко.