Турецька компанія збрехала про досвід на тендері Укравтодору на 460 мільйонів – СБУ
13.04.2021   //   679 Переглядів

1 квітня Адміністративна колегія Антимонопольного комітету відмовила Fermak Insaat Taahhut A.S.(Туреччина) у задоволенні скарги на тендері з поточного середнього ремонту дороги Т-04-20 Одарівка-Томаківка-Вищетарасівка очікуваною вартістю 460,03 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовником виступила Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області. До аукціону допустили лідера Національної асоціації дорожників України – ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Будінвест Інжиніринг». Натомість відхилили ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» та турецьку компанію.

Замовник відхилив компанію за кількома причинами – через відсутність оновленої виписки з грошовим покриттям, офісного приміщення у документах на матеріально-технічну базу тощо. Також Дніпропетровська САД відхилила пропозицію компанії через надання недостовірної інформації. Зокрема, Fermak Insaat Taahhut A.S. надала аналогічні договори за 2018 рік – на будівельні роботи на ділянці Анкара-ділянка Бала, а також ділянці Бала-Стамбул-ділянка Ереглі.

Укравтодор отримав листа від Служби безпеки України, в якому було вказано, що компанія не брала участь у закупівлях на території Туреччини з 2011 року, а останні роботи в інфраструктурні галузі завершилися у 2012 році. Також компанія не виконувала роботи за кордоном з 2009 року. Про це повідомило Міністерство транспорту Головного управління автомобільних доріг Туреччини у відповідь на запит Служби безпеки. Воно вказало, що договори на роботи на ділянках, які вказала Fermak у аналогічному досвіді, були підписані у 2009 році, а остаточно реалізовані – у 2013 році. Відтак Дніпропетровська САД дійшла висновку, що надані «Фермаком» документи є сфальсифікованими.

Таким чином АМКУ вирішив, що «Fermak» надав недостовірну інформацію і його пропозиція була відхилена правомірно.

Компанія Fermak Insaat Taahhut A.S. почала брати участь у тендерах у кінці 2020 року.

Головою ради турецького акціонерного товариства «Fermak Insaat Taahhut A.S.» є Гюджер Єшім. Директором українського представництва компанії є грузин Отар Накаідзе. При цьому компанія у довідці про наявність техніки, а також у документах на дорожню лабораторію вказала, що використовує машини ТОВ «СПМК-17» та ТОВ «Фінбізнесгруп». Бенефіціаркою «СПМК-17» є Сєда Амірханян, «Фінбізнесгруп» – Каріне Аветісян, яка разом із Сєдою та Араіком Амірханяном є співвласниками Фермерського господарства «Каріна». Виробничу базу «Fermak» орендує у ТДВ «Первомайський спеціалізований кар’єр», кінцевою бенефіціаркою якого є Сєда Амірханян.