Поліція «зекономила» 0,3% на автівках Рено від фаворита, хоча в нього з’явився суперник
13.04.2021   //   101 Переглядів

Національна поліція України 5 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» легкових автомобілів спеціалізованого призначення на 56,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За три місяці поставлять 100 автомобілів спецпризначення СКС-RDS-02РП на базі білого кросовера Renault Duster 4х2 із бензиновим двигуном 1,6 л класу Євро 6 та механічною коробкою передач по 565 тис грн. Гарантія становить три роки або 100 тис км пробігу.

Автомобілі 2021 р. в. матимуть систему курсової стійкості, антиблокувальну гальмівну систему, кондиціонер та фронтальні подушки безпеки водія і переднього пасажира. Також їх оснастять радіостанцією Motorola Solution DM2600, світлодіодною панеллю-балкою Ultra Slim 118-42 Led C/K 12В із сигнально-гучномовним пристроєм потужністю не менше 100 Вт, сейфом для помпової рушниці, боєприпасів та документів, тримачем для зброї в салоні, антивандальними чохлами задніх сидінь, а також розфарбують за схемою поліції.

Торік ціни від цієї фірми були нижчі. У листопаді поліція замовляла такі авто без сейфа і тримача на 8% дешевше – по 524 тис грн., у липні із сейфом і тримачем на 18% дешевше – по 479 тис грн., а в травні із сейфом і тримачем на 16% дешевше – по 489 тис грн.

У салонах Renault Duster 4х2 2021 р. в. із такими двигуном і коробкою та кондиціонером без спецобладнання коштують 481 тис грн. за версію Life та 509 тис грн. за версію Zen.

Ціна угоди на всього на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 56,68 млн грн.

Компанія «Senso Dynamics Llc» (США) скаржилась на післяплату до кінця року та нібито відсутність гарантій оплати поставленого товару. Однак замовник відповів, що в нього все законно, а передоплата заборонена через коронавірус, окрім визначених урядом випадків.

ТОВ «Ніко Мегаполіс» домоглось деталізації технічних вимог до автомобілів, передусім щодо розмірів сейфа та місця його кріплення в багажнику, проте не пришла на тендер.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Авто Акорд» з автомобілями спецпризначення «Акорд» власного виробництва на базі того самого Renault Duster, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Закарпатський суперник на чолі з Денисом Базьо належить Роману Романюку, Любові Шпак і Мирославі Токар – дружина ексголови Мукачівської РДА Іллі Токара. У системі «YouControl» повідомляється, що у деяких компаніях, які вона відносить у групу родини Токар, партнерами є члени родин нардепів Віктора Балоги та Василя Петьовки.

Засновниками «Спец-Ком-Сервісу» з-під Києва є Сергій Калюш із Вишневого і Михайло Городових із Черкащини. Директором є Василь Юрійович Даниляк. Житель Вишневого з такими ПІБ до весни 2017 року був начальником штабу оперативного управління Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, а його дружина Валентина Даниляк до літа 2020 року очолювала Відділ контролю на міському електричному транспорті та залізничному транспорті Управління державного контролю на наземному транспорті.

Із 2011 року «Спец-Ком-Сервіс» натендерив 2,25 млрд грн., переважно в системі МВС.