У Коломойського перед зміною керівництва «Центренерго» провернули вугільну схему з маржою в 370 мільйонів
06.04.2021   //   349 Переглядів

Державне підприємство «Центренерго» у січні-лютому закупило у новоствореного ТОВ «Укрвуглезбагачення груп» («УВЗГ») вугілля держшахт на 650 млн грн. Заробіток фірми на цій операції, з урахуванням боргів перед шахтарями, склав біля 370 млн грн.

Про це йдеться в матеріалі Максима Опанасенка та Аліси Юрченко для «Bihus.Info».

У перші два місяці нового 2021 року «УВЗГ» продала «Центренерго» близько 400 тисяч тонн вугілля. Це вугілля компанія купувала у державних шахт в середньому за 1200 грн./тонна, а перепродавала «Центренерго» за середньою ціною 1640 грн/тонна. З врахуванням витрат на збагачення купленого вугілля, орієнтовний заробіток фірми лише за два місяці – 120 млн грн.

В березні прес-служба «Центренерго» повідомила, що «УВЗГ» не розрахувалося з шахтами. За даними джерела «Bihus.Info» і Міненерго,  фірма не заплатила за вугілля близько 250 млн грн. З урахуванням цього боргу, «УВЗГ» могла заробити біля 350 млн грн.

Фірма зареєстрована в січні 2020 року в салоні краси на околиці Києва на 27-річну черкащанку Анастасію Єрмолович. Вона продає власні картини у соцмережах і раніше не займалася не лише вугільним, а й жодним іншим бізнесом.

Батьки Анастасії давно працюють в структурах, тісно пов’язаних з бізнесом Ігоря Коломойського.

Наприклад, матір Анастасії – Олена Єрмолович – керує компанією «Фабрика технічних паперів», серед власників якої (через «Київську фабрику технічних паперів») –партнери Ігоря Коломойського – Олексія Буйніса та Євгена Кричевського. Вони з Коломойським, Геннадієм Боголюбовим, Захаром Палицею-молодшим та Юрієм Кіперманом-старшим є партнерами у заводі «Нафтохімік Прикарпаття»та «збройному» проекті – ТОВ «Рокіт-М».

Батько Анастасії – Сергій Єрмолович – раніше працював на вже згаданій «Київській фабриці технічних паперів» партнерів Коломойського, а нині значиться власником і керівником компанії «Кей Стоун». Контактний номер цієї компанії в держреєстрі використовується ще низкою фірм з орбіти бізнесменів Кіперманів. Єрмолович не здивувався дзвінку журналістів і запитанню про Коломойського, але замість відповіді поклав слухавку.

Bihus.Info підрахували прибутки фірм з орбіти Коломойського з літа 2019 до весни 2021-го через схеми на «Центренерго».

Електрика. Вона діставалася трейдеру Коломойського від «Центренерго» за заниженими цінами. Це принесло компанії десь 1,5 млрд грн. заробітку. Плюс трейдер олігарха – ТОВ «Юнайтед енерджі» досі не повністю заплатив «Центренерго» за електрику. Борг оцінюють у 725 млн грн.

Постачання уазу. Приватний трейдер «Юнайтед енерджі» Коломойського дешево купляв газ напівдержавної «Укрнафти» і перепродавав його з націнкою «Центренерго» з націнкою  30-60%. Так на приватній фірмі Коломойського осіла маржа ще в мінімум півмільярда.

Постачання російського вугілля. Тут схема була ідентична газовій – купляли дешевше, продавали «Центренерго» дорожче. Заробіток – до 500 млн грн.

З урахуванням останньої вугільної схеми» фірми, пов’язані з Коломойським, за півтора роки заробили на «Центренерго» понад 3,5 млрд грн.

Нове керівництво держпідприємства було призначене наприкінці лютого 2021-го – напередодні запровадження американських санкцій стосовно Ігоря Коломойського і в розпал публічного відмежування Офісу Президента від олігарха.