Калетник і Єрмолаєв отримали вихідні дані на багатофункціональний комплекс між р. Либідь і Палацом «Україна»
06.04.2021   //   182 Переглядів

Департамент містобудування та архітектури КМДА 26 березня видав ТОВ «Еф Ай Ем Офіс Центр» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежилого двоповерхового будинку літ. А під багатофункціональний комплекс громадського призначення на вул. Володимиро-Либідська, 25 у Києві. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Висота будівлі в МУО встановлена на рівні 27 метрів. Втім, остаточна висота буде визначена проєктною документацією.

Будівництво буде проводитись на комунальній ділянці площею 0,19 га, яка перебуває в оренді «Еф Ай Ем Офіс Центр». Фірма отримала ділянку в оренду у 2009 році на 5 років для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного центру з паркінгом у зв’язку з переходом права власності на будинок (договір купівлі-продажу від 2006 р). У 2018 році Київрада поновила оренду ще на 5 років.

Ця ділянка відповідно до Генплану є територією громадських будівель і споруд. Вона знаходиться в межах центральної планувальної зони, історичного ареалу. Саме тому максимально допустима висота майбутнього комплексу не може перевищувати 27 метрів, тобто орієнтовно 9 поверхів.

Проєктні рішення майбутнього багатофункціонального комплексу забудовнику рекомендовано подати на розгляд архітектурно-містобудівної ради.

Власниками ТОВ «Еф Ай Ем Офіс Центр» в рівних долях є ТОВ виробничо-комерційна фірма «Укрсельхозпром» і кіпрська компанія «Ерайзінг ООО Груп Лімітед». Керівником фірми є Володимир Остапенко.

Власниками «Укрсельхозпрому» є Вадим Єрмолаєв (90%) і Станіслав Віленський (10%) з Дніпра. Єрмолаєв, за даними українського держреєстру, зареєстрований на Кіпрі.

Кіпрську компанію «Ерайзінг ООО Груп Лімітед» (Arising OOO Group Limited), за даними українського держреєстру, контролює Оксана Калетник, двоюрідна сестра екс-голови Державної митної служби (2010-2012), колишнього першого віце-спікера (2012-2014) Ігоря Калєтніка. Батько Оксани Калетник – Микола Калетник є братом нардепа VII скликання та екс-голови Вінницької облради і облдержадміністрації Григорія Калетніка, батька Ігоря Калєтніка. Восени 2014 року Служба безпеки України відкривала кримінальне провадження стосовно Оксани Калетник за сепаратизм. У тому ж році вона виїхала з України, однак згодом повернулась.

ТОВ «Еф Ай Ем Офіс Центр» зареєстроване у Києві на вул. Лінійна, 17 (ділянка 0,65 га). У 2020 році фірма «Еф Ай Ем Офіс Центр-3», підконтрольна Калетник і Єрмолаєву, отримала містобудівні умови та обмеження на реконструкцію складу під адміністративно-побутові будівлі за цією адресою. Відзначимо, що компанія заявила про вимагання чиновниками хабара за видачу цих МУО, справу розслідувало столичне СБУ.

Ще одна підконтрольна Калетник і Єрмолаєву фірма – ТОВ «Центр Магнітогорська» за рішенням Київради 2017 року отримала в оренду на 10 років ділянку площею 0,98 га для експлуатації та обслуговування будівлі офісного центру на вул. Магнітогорській, 1 у зв’язку з переходом права власності на нерухоме майно (свідоцтво про придбання нерухомості з прилюдних торгів від 14.09.2016).