COVID-19. Фісталі продали медикам Київщини «швидких» на 100 мільйонів
06.04.2021   //  

КНП «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Київської облради 31 березня уклало дві угоди з ТОВ «Автоспецпром» про закупівлю швидких на загальну суму 99,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За процедурою COVID-19 замовили 48 «швидких» зі строком поставки чотири місяці після виплати авансу 50%. Гарантія на них складає два роки, а на медобладнання – рік.

  • Зокрема поставлять 40 автомобілів швидкої медичної допомоги типу B на базі мікроавтобуса Citroen Jumper із переднім чи заднім приводом по 1,96 млн грн.

Ціна дорівнює цінам передньопривідних «швидких» типу B від «Автоспецпрому» на такій самій базі для інших роздрібних держзамовників. А в кінці 2020 року на великогуртовій закупівлі ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України вони коштували по 1,59 млн грн., що «Автоспецпром» пояснив великим обсягом замовлення.

  • Також придбали 8 автомобілів швидкої медичної допомоги типу C (реанімобіль) на базі мікроавтобуса Citroen Jumper із переднім чи заднім приводом по 2,66 млн грн.

Вони мають портативний апарат штучної вентиляції легень Sirio S2/T виробництва фірми «Siare Engineering International Group s.r.l» (Італія) із вбудованим позитивним тиском на кінці видиху і спірометром та електромеханічний приймальний пристрій для каталки.

У січні «Автоспецпром» продав такі реанімобілі Дніпропетровщині за такою ж ціною.

Виробниками медобладнання у «швидких» від «Автоспецпрому» є компанії переважно з України і Туреччини, а також Китаю, Тайваню, Пакистану, Кореї, Італії і Нідерландів.

Засновниками фірми «Автоспецпром» є Еміль Володимирович і Артем Володимирович Фісталі, а також ДочП «Регіон 2002» ТОВ «Виробнича компанія Діспомед», яким вони ж володіють разом із Германом Емілевичем Фісталем. Це відповідно онуки та син відомого лікаря і професора Еміля Яковича Фісталя, який в останні роки працював в окупованому Донецьку і отримував нагороди так званої «ДНР». Герман Фісталь мав бізнес з двоюрідним братом впливового нардепа від «Слуги народу» Михайла Радуцького.