Недостовірною є інформація, достовірність якої не доведена учасником тендеру, – ОАСК
05.04.2021   //   1 Переглядів

Саме до таких висновків фактично прийшов Окружний адміністративний суд м. Києва, розглядаючи позов Управління капітального будівництва Одеської міської ради проти рішення Тендерної колегії АМКУ, повідомила «Ліга антитрасту».

Так, Управління капітального будівництва Одеської міської ради під час закупівлі ремонтно-реставраційних робіт з відновлення фасаду та покрівлі Валіховського корпусу «Міської клінічної інфекційної лікарні» очікуваною вартістю 77,8 млн.грн. дискваліфікувало з тендеру ТОВ «Укрспецпроєкт», ціна якого була на 30% нижче, з підстав надання ним недостовірної інформації.

Недостовірною замовник вважав інформацію, що була зазначена компанією в довідці щодо досвіду виконання аналогічних договорів. А саме, інформацію, що реставрація будівлі на Приморському бульварі, яку здійснював «Укспецпроєкт», мала клас наслідків СС3. Як підтвердження недостовірності замовник зазначив, що на час виконання робіт товариство не мало ліцензії, що дозволяла б йому виконувати такі роботи.

«Укспецпроєкт» з цим не погоджувався, бо строк дії договору продовжувався додатковою угодою і за цей час дозвіл підприємство вже отримало.

ОАСК, в притаманному йому стилі, став на бік замовника. Обґрунтування гідне того, щоб його зацитувати:

«суд приходить до висновку, що неподання ТОВ «Укрспецпроект» у складі тендерної документації додаткової угоди від 15.08.2017 № 1 до договору субпідряду від 15.08.2017 №15/08/17 не може вважатися формальною помилкою, як вважає відповідач, а зазначені ним відомості у тендерній пропозиції, за її відсутності, відповідно недостовірною інформацією».

Отже, на думку суду, замовник може поставити під сумнів будь-яку інформацію, зазначену учасником в тендерній пропозиції. Та якщо документів на підтвердження її достовірності в пропозиції не надано – ця інформація є автоматично недостовірною.

У нас все 🙁

https://reyestr.court.gov.ua/Review/95376480

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-28-001259-a