Поліція за півтора роки не змогла довести, що міст розвалився під колесами вантажівки «Автомагістралі-Південь»
01.04.2021   //  

18 березня Жовтневий райсуд м. Харкова подовжив ще на один рік строк розслідування руйнування частини шляхопроводу в Харківській області, що на думку слідства, спричинив перевантажений асфальтобетонною сумішшю автомобіль компанії «Автомагістраль-Південь». Нацполіція розслідує справу з 25 серпня 2019 року, коли стався обвал конструкції. З тих пір, провела «великий обсяг слідчих дій», проте жодній особі повідомлення про підозру не вручалось. Про це повідомляється в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Як зазначається в тексті судової ухвали,  обвал мостової споруди стався 25 серпня 2019 року на автодорозі загального користування державного значення М-18-1 «Під`їзд до міжнародного аеропорту «Харків» з боку Києва» км 0+670 під час переїзду через нього вантажного автомобілю компанії «Автомагістраль-Південь», що транспортував асфальтобетон «з перевищенням нормативного навантаження» до траси Р-51 «Мерефа-Лозова-Павлоград», яку компанія на той час ремонтувала. На думку слідства, на цьому маршруті керівництво  «Автомагістраль-Південь» систематично «для економії власних обігових коштів» здійснювало  понаднормове перевезення асфальтобетону з асфальтобетонного заводу філії «Дергачівський райавтодор» ДП «Харківський облавтодор», що знаходиться в місті Дергачі Харківської області до ділянок дорожньо-ремонтних робіт.

Раніше в «Автомагістралі-Південь» заперечували свою причетність до руйнування шляхопроводу:

«Версія про те, що до аварії причетне авто нашої компанії не витримує жодної критики. На повному відео з реєстратору видно, що перед нашим авто по мосту один за іншим пройшло два перевантажені зерновоза. Наш автомобіль перетинав міст, коли він вже почав руйнуватись».

Суд подовжив ще на рік розслідування справи у зв’язку з необхідністю  провести «інші слідчі дії» та  отримати висновок додаткової судово-будівельно технічної експертизи, яку  суд призначив ще в січні 2020 року, проте вона не виконана до сих пір.

Шляхопровід побудований у 1977 році, знаходиться на балансі САД у Харківській області. За рік до події – в 2018 році – фахівці Харківського автодорожнього  університету обстежували міст, визнали, що він вимагає спеціального контролю за станом елементів, має  експлуатуватися в обмеженому режимі. У місцевій САД вважали, що висновки спеціалістів мали лише рекомендаційний характер.

В грудні 2020 року САД у Харківській області провела тендер з капремонту цього  шляхопроводу очікуваною вартістю 29,63 млн гривень. Підряд зі знижкою всього у 2% отримало  ТОВ «Харківмістдорбуд». Субпідрядником виступило харківське ТОВ «Паркінг+», що належить родині покійного мера Харкова Геннадія Кернеса.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» офіційно належить одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову. Фактичний контроль над компанією здійснює бізнесмен Олександр Бойко, засновник фірми «Шляховик-97», що є найбільшим постачальником будівельних матеріалів та техніки для «Автомагістралі-Південь». В 2020 році «Автомагістраль-Південь» виграла підрядів на 48,82 млрд гривень.