Мерія продає 15 соток в санітарній зоні, за яку активісти судяться для створення історичного парку
31.03.2021   //   232 Переглядів

Виконком Вінницької міської ради  надав дозвіл Лілії Комасі розширити територію існуючого будинковолодіння на вулиці Натана Альтмана, 11 шляхом купівлі у міста ділянки орієнтовною площею у 15 соток.

Про це написало «Deputaty.in.ua» з посиланням на рішення виконкому № 786 від 25 березня 2021 року.

Ділянка розташована в санітарно-захисній зоні і згідно з містобудівною документацією не підлягає житловій забудові. Але відповідно до плану зонування це місце підлягає садибній забудові.

В договорі з виконкомом Вінницької міськради Комаха зобов’язалася:

  • влаштувати прохід загального користування, обладнаного мережею зливової каналізації з виходом на вулицю Дмитра Марковича;
  • видалити окремі засохлі, пошкоджені дерева, тощо;
  • ліквідувати стихійні сміттєзвалища;
  • демонтувати аварійній опори (експлуатація яких не здійснюється).

Це буде уже восьма земельна ділянка Лілії Комахи у Вінниці і третя біля Замкової гори – історичної місцевості Вінниці. Загалом родина Комах має два маєтки біля Замкової гори, частину землі міська рада надавала їм під сінокосіння.

Один з маєтків навіть з вертолітним майданчиком.

Лілія Комаха входила до переліку засновників вже ліквідованого підприємства ТОВ «Агропродпроект». Офіційне місце її проживання – вулиця Магістратська, 77 в Віннииці. Даний будинок знаходиться на землі, яка належить Віктору Комасі. Це територія, яка впритул прилягає до Центрального парку і поруч з ними планується побудувати офісний центр.

Нагадаємо, 24 лютого Вінницький окружний адміністративний суд зобов’язав  Вінницьку міську раду повторно розглянути громадську ініціативу «Про створення історико-туристичного комплексу-парку «Замкова гора» на площі в понад півтора гектари. Натомість депутати в порушення регламенту (спочатку потрібно розглянути громадську ініціативу) проголосували за свій проект. За даними активістів, таким чином вони фактично погодили можливість забудови пам’ятки археології, де забудовник планує  звести шести поверхове СТО. До судового процесу було залучено юриста проекту «Свої Люди» (Bihus.Info) Івана Пасічняка. Розглянувши позов, суд визнав протиправним та скасував рішення  Вінницької міськради за власний проект по впорядкуванню та збереженні території пам`ятки археології в м. Вінниці та зобов’язав повторно розглянути громадську ініціативу.