Як охоронна фірма Семенченка зайшла на «Центренерго»: тендерна аномалія та договорняки
30.03.2021   //   731 Переглядів

Скандально відоме ТОВ «Донкорп Україна» виграло єдиний охоронний підряд Трипільської ТЕС ПАТ «Центренерго» вартістю 150 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірмі на півроку замовили охорону санаторію-профілакторію «Зміна» на земельній ділянці площею 5,6 га за адресою вул. Рудиківська, буд. 49 у смт. Козин під Києвом. За угодою, вартість послуг стаціонарного поста і патруля була однаковою – 12 500 грн. на місяць.

Очікувана вартість закупівлі становила 300 тис грн. На тендер прийшло три учасники: «Донкорп Україна», ПП «СБ Грізлі» і ТОВ «Охоронна фірма «Омега». Під час аукціону всі вони спершу знижували ціни порівняно ненабагато. А в третьому раунді «Донкорп Україна» перемогла, впавши аж до 150 тис грн., що вдвічі нижче за очікувану суму.

Дорожчий учасник «СБ Грізлі» написав у вимозі замовнику, що «Донкорп Україна» не надала обґрунтування аномально низької ціни. Але замовник відповів на це, що за законом «Про публічні закупівлі» аномально низька ціна визначається системою автоматично.

Якби тендер проводився за процедурою відкритих торгів, система дійсно позначила б таку ціну аномальною. Тоді переможцю довелось би її обґрунтувати, тобто надати інформацію про якусь технологію, державну допомогу або сприятливі умови на зразок знижки. Проте «Центренерго» та його структурні підрозділи не вважають себе замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Тому Трипільська ТЕС провела тендер за спрощеною допороговою процедурою, яка взагалі не передбачає механізму аномально низької ціни.

Засновниками створеної в 2019 році столичної фірми «Донкорп Україна» є Ігор Орленко з Київщини та Сергій Акимович із Хмельниччини, а директором – Сергій Ружицький.

У розслідуванні Василя Бідуна для «Слідство.Інфо» сказано, що приватна військова компанія «Донкорп Україна» пов’язана з екснардепом Семеном Семенченком. Протягом останніх років фірма виконувала завдання в інтересах Ігоря Коломойського. Зокрема охороняла державне «Центренерго», коли ним керував лояльний до Ігоря Коломойського менеджмент. Офіс «Центренерго» тоді був саме на колишній базі відпочинку в Козині.

Крім того, як виявило «Слідство.Інфо», представники «Донкорп Україна» з початку 2020 року фактично контролювали роботу державної шахти «Краснолиманська», вугілля з якої поставлялось на «Центренерго». Місцевий депутат і керівник профспілки Євген Костенніков повідомив журналістам, що він познайомився із Семенченком десь півтора роки тому у Києві. На цій зустрічі також був присутній нардеп від «Слуги народу» Андрій Герус, який очолює паливно-енергетичний комітет Верховної Ради. Його діяльність у деяких медіа пов’язують з інтересами Ігоря Коломойського. Водночас у коментарі «Слідству.Інфо» нардеп зауважив, що на цю зустріч його запросив Семенченко і він начебто не знав, які теми там обговорюватимуть. Також Герус запевняє, що питання захоплення  шахти на цій зустрічі не піднімалося.

Анна Сорока, «Наші гроші»