«Ліга антитрасту» звернулася до ДАСУ щодо покарання Запорізької АЕС за невиконання рішення АМКУ
29.03.2021   //   445 Переглядів

У листопаді 2020 року відокремлений підрозділ «Енергоатому» ЗАЕС оголосив закупівлю капітального ремонту дизеля 78Г очікуваною вартістю 82,9 млн.грн. Учасник торгів ТОВ «Inkla Trading&Engineering GmbH» двічі оскаржував до Тендерної колегії АМКУ визначеного замовником переможця – ТОВ «НМВП «Електропівденмонтаж» через ненадання ним всіх документів, які б підтверджували відповідність обладнання технічним вимогам замовника, повідомила «Ліга антитрасту».

Обидві скарги Тендерна колегія задовольняла та зобов’язувала За мовника скасувати рішення про визначення «Електропівденмонтаж» переможцем.

Проте Запорізька АЕС не виконала рішень та не оскаржила їх до суду. Натомість опублікувала повідомлення з вимогою до «Електропівденмонтажу» усунути невідповідності у тендерній пропозиції, а потім − оприлюднила повідомлення про намір укласти договір. При цьому закон не дозволяє учасникам усувати недоліки в цій частині пропозиції.

В своєму рішенні Колегія констатувала факт невиконання його замовником та порушення таким чином вимог закону.

Довідково:

За інформацією у ЗМІ, «Inkla» пов’язують з сином т. в. о. президента «Енергоатома» Петра Котіна Іллею Котіним. Раніше «OCCRP» повідомляв, що Ілля Котін очолює ПП «Інкла-Київ», а Петро Котін заявив, що не спілкується з сином і рішень по фірмі не приймав.

За інформацією ресурсу Clarity Project, зареєстроване у Енергодарі ТОВ «НМВП «Електропівденмонтаж» вже перемагало у 66 процедурах закупівель Запорізької АЕС на загальну суму понад 320 млн. грн.