Лідер картелю вичищає «Автостраду» Шкіля з мільярдного тендеру на його Чернігівщині
26.03.2021   //  

19 березня Адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала Службу автомобільних доріг у Чернігівській області скасувати рішення про допущення до аукціону пропозиції ТОВ «Спільне-українсько-німецьке підприємство «Автострада» на тендері з експлуатаційного утримання доріг Чернігівщини очікуваною вартістю 1,19 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Таке рішення колегія прийняла за скаргою ТОВ «Автомагістраль-Південь». Компанія поскаржилася на те, що «Автострада» надала у складі своєї пропозиції лист не від виробника світильників чи його офіційного представника, а від іншої компанії, що є порушенням умов тендерної документації. До того ж, у наданому листі не було вказано обсягів постачання. Адмінколегія погодилася із доводами «Автомагістраль-Південь» й зобов’язала Чернігівську САД відхилити пропозицію «Автостради».

Таким чином на тендері залишилося тільки дві компанії – «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «ШБУ-77». Ще на етапі розгляду пропозицій замовник сам відхилив ПП «Автомагістраль» та ТОВ «Спец Комплект Постач».

Нагадаємо, Чернігівська САД у кінці 2020 року оголосила 4 тендери на експлуатаційне утримання доріг вартістю від 1,1 млрд гривень кожен. Замовник у всіх чотирьох тендерах встановив «фарбову заточку» – обов’язкову відповідність фарби для дорожньої розмітки європейському стандарту EN 1436. Однак її ніхто не оскаржив.

У двох тендерах переможцями є лідери Національної асоціації дорожників України – «Автомагістраль-Південь» та «СУНП «Автострада». Ще в одному випадку за скаргою «ШБУ-77» АМКУ  також зобов’язав Чернігівську САД скасувати допущення «Автостради» та «Спец Комплект Постач». На тендері також залишилися тільки лідер картелю та «ШБУ-77».

ТОВ «Автомагістраль-Південь» належить Олександру Бойко. В 2020 році «Автомагістраль-Південь» виграла підрядів на 33,95 млрд гривень.

Вінницьким підприємством ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» володіє Максим Шкіль. З початку року виграла тендерів на 8,52 млрд гривень.