Дилер одних росіян через суд заборонив «ЗАЕС» виконувати угоди з дилером інших росіян
26.03.2021   //   244 Переглядів

Господарський  суд міста Києва 19 березня заборонив ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанії «ISG Supply OÜ» (Естонія) виконувати угоди від 21 січня про закупівлю запчастин до дизелів. Про це стало відомо з оприлюдненої 22 березня ухвали.

У січні «ЗАЕС» за 62,47 млн грн. замовила «ISG Supply OÜ» запчастини виробництва АО «Машиностроительная корпорация «Дизель-Энерго» (Росія) до двигунів 78Г дизель-генераторних установок АСД-5600. Самі дизелі, які від часів СРСР використовуються в якості резервної електростанції на випадок раптового знеструмлення на більшості АЕС України, виробляв збанкрутілий в 2000 році петербурзький завод «Русский дизель».

До аукціону не вперше допустили лише двох дилерів «МК «Дизель-Энерго» – компанію «ISG Supply OÜ» та «Энерго-Сектор» (Росія). Причому вони знову подібно оформили документи і завантажили пропозиції в один день із різницею в одну і шість хвилин.

Натомість компанію «Inkla Trading & Engineering GmbH» (Австрія) із продукцією ТОВ «Кінгісеппський машинобудівний завод» («КМЗ», Росія) відхилили через невідповідність кваліфікаційним і технічним вимогам. За словами замовника, вона не принесла технічні документи на еквівалентну продукцію, узгоджені в ДІЯРУ. Крім того, як пише замовник, вона не подала довільну довідку про відсутність негативного досвіду постачання або приймання продукції «КМЗ» для потреб «Енергоатома» або його підрозділів. Замовник під негативним досвідом розуміє триваючу або закінчену претензійно-позовну роботу, наявність прострочення поставки продукції або поставку забракованої продукції.

У березні «Inkla» подала в Господарський суд міста Києва заяву про забезпечення позову, в якій просила суд заборонити сторонам вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання умов цих договорів. Сам позов проти «Енергоатома» фірма тільки планує подати. Вона вимагатиме визнання недійсними рішень про визначення переможця і самих договорів.

Суддя Сергій Мудрий задовольнив заяву «Inkla». В ухвалі сказано, що строк поставки за цими договорами – лютий-березень, тому без забезпечення буде неможливо виконати рішення суду, якщо позов задовольнять. На думку судді, забезпечення зберігає баланс інтересів сторін. Обґрунтованість самого позову в таких випадках не досліджується.

Нагадаємо, торік блоки ЗАЕС №2,4,5 не вийшли вчасно із планово-попереджувального ремонту. Щоб уникнути цього, «Енергоатом» намагався закупити запчастини до дизелів у компанії «ISG Supply OÜ» за переговорною процедурою через «виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій». Однак АМКУ за скаргою «Inkla» вирішив, що замовник не довів потребу в негайній ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, і наказав йому відмінити ту переговорну процедуру.