Кубло фаворитів «Укртрансгазу» розпиляло чверть мільярда «ОГТС» на одоризатори
25.03.2021   //   281 Переглядів

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Магістральні газопроводи України» 12 і 16 березня за результатами тендерів уклало дві угоди про ремонтні роботи на загальну суму 273,15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За рік ТОВ «Норма Плюс» відремонтує вузли одоризації газу на 41 газорозподільній станції за 158,21 млн грн., а ТОВ «Прогресивні нафтогазові технології» – на 25 газорозподільних станціях за 114,95 млн грн. Вони встановлять автоматичні комплекси одоризації газу з надземною ємністю об’ємом 0,25 куб. м для зберігання одоранту.

За підсумковими відомостями ресурсів без доставки і ПДВ, у «Норми Плюс» одоризаційні установки OD/CSC-1-250 коштують по 2,80 млн грн., а в «Прогресивних нафтогазових технологій» автоматичні комплекси одоризації газу «ТК-ОГА»-1-ІІ-1,6 – по 2,69 млн грн.

У грудні 2020 року «Оператор ГТС» замовляв у «Прогресивних нафтогазових технологій» установки OD/CSC-1-250 у такій самій комплектації на 27% дешевше – по 2,21 млн грн.

Столичними «Прогресивними нафтогазовими технологіями» володіють Олег Галаган, Руслан Калашник, Володимир Будз і Володимир Осипенко. Будз володіє акціями ПрАТ «Тернопільгаз» та часткою в ТОВ «Тернопільоблгаз». А Галаган раніше співволодів ТОВ «Газпромбудмонтаж» – єдиного суперника «Прогресивних нафтогазових технологій» на нинішньому тендері. Ніхто не знижував ціну на аукціоні, а економія склала всього 0,1%.

При цьому «Прогресивні нафтогазові технології» подали аналогічний договір з «Нормою Плюс» і документи на продукцію «Lewa GmbH» (Німеччина), які видані «Нормі Плюс».

«Норма Плюс» належить Петру Кулінічеву та Вікторії Жданенко. Остання володіла ТОВ «Діаконт» з Іриною Дудкою, а потім власниками стали Вадим Жданенко і Микола Дроган.

У 2018 році Генпрокуратура назвала фірму «Норму Плюс» «підприємством, що входить до групи «Інтерпайп». Тоді відомство розслідувало можливе сприяння службовців ПАТ «Укртрансгаз» у виграші підрядів на 500 млн грн. фірмам із цієї групи – крім «Норми Плюс», це були згаданий «Газпромбудмонтаж» і ПАТ «ПВІ ЗІТ Нафтогазбудізоляція».

Два суперники «Норми Плюс» не знижували ціни, тож економія склала 1%. Це були:

  • ТОВ «Газойлтехнопайп» Діани Сімонової на чолі з Михайлом Оляничем. Раніше воно мало один номер телефону 0442783405 із ТОВ «Сучасні українські нафтогазові технології», яким раніше володіли Олег Галаган і Руслан Калашник – співвласники «Прогресивних нафтогазових технологій». А ті через Галагана пов’язані з фірмою «Газпромбудмонтаж», яку ГПУ разом з «Нормою Плюс» віднесла до «Інтерпайпу».
  • ПрАТ «Факел», акціонером якого є кіпрська компанія «Кімбервіль Файненс Енд Інвестмент Лімітед» («Kemberville Finance And Investment Limited»), а директором – Вячеслав Брижатий. Раніше він керував ЗАТ «Техiнвестпостач» і ТОВ «Адорія», коли їхнім співвласником був Анатолій Алєксєєнко, свого часу відомий як начальник Департаменту інвестицій, капітального будівництва і ремонту «Укртрансгазу».