Для військових перехід на «альтернативне» тепло підняв ціни на 60% і зруйнував конкуренцію
25.03.2021   //   226 Переглядів

Квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Вінниці, що належить Міністерству оборони, в лютому за неконкуретною процедурою уклало шість договорів з ТОВ «Біоальтернатива» на постачання теплової енергії, виробленої на власних альтернативних джерелах, на суму понад 34 мільйонів гривень.
Про це написав Олексій Ясько для «Deputaty.in.ua».

«Біоальтернатива» весь поточний рік поставлятиме теплоенергію для Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону України, двох вінницьких військових частин (А0549А2656) по тарифу 1839,23 грн/Гкал, трохи дорожче – для  калинівської в/ч А1119  – по 1984,40 грн/Гкал. А ще для двох гайсинських військових частин (А1619А0707) по 1993,33 грн/Гкал.

Всі угоди укладені без проведення тендерів нібито через відсутність конкуренції з технічних причин.

Згідно з «Прозорро», Квартирно-експлуатаційний відділ (далі КЕВ) м. Вінниця почав замовляти теплову енергію, вироблену на альтернативних джерелах для військових частин з червня 2018 року. Спочатку проходили відкриті торги, в результаті яких пропозиції переможців суттєво зменшувалися від очікуваної вартості. Наприклад, 5 червня 2018 року КЕВ м. Вінниця замовив у ТОВ «Енергозбереження Рівне» теплоенергію на суму 189,7 тис грн. (1116 грн/Гкал). Вартість закупівлі складала 281 тис грн. На торги прийшло кілька учасників, в результаті ціна закупівлі впала на чверть.

Починаючи з грудня 2019 року КЕВ м. Вінниця починає закуповувати (1,2) тепло, вироблене на альтернативних джерелах в основному за переговорною процедурою і ціна починає різко зростати і становити 1858 грн/Гкал. «Біоальтернатива» стала приймати участь в закупівлях рік тому. Конкурентна фірма – ТОВ «Альтеренерго», в скарзі до АМКУ звинувачувало компанію у заниженні цін пропозиції та вказувало, що після перемоги на тендерах «Біоальтернативи» замовник більше не проводив торгів по опаленню цих об’єктів. Проте рішенням колегії АМКУ скаржнику було відмовлено.

Тариф для «Біоальтернативи» затвердив виконком Вінницької міської ради у вересні минулого року. Нині вартість тепла фірми майже на 20% вища від вартості опалення газом інших військових частин.

Офіційно власником 100% ТОВ «Біоальтернатива» є ТОВ «Компанія з управління активами «Актив», де згідно аналітичної системи Youcontrol найбільшими бенефіціарами вказані Іван Коцьо, Богдан Куспісь та Ігор Таранський – люди з орбіти власника АТ «Концерн Галнафтогаз» (бренд «Окко») Віталія Антонова.