Суд залишив фігуранта справи НАБУ про розкрадання 48 млн гривень менеджером закупівель порту «Южний»
23.03.2021   //  

12 березня Вищий антикорупційний суд залишив Олега Трайдакало на посаді менеджера з проведення закупівель ДП «Морський торговельний порт «Южний». Про це повідомляється у «Єдиному держреєстрі судових рішень».

Олег  Трайдакало раніше очолював відділ матеріально-технічного забезпечення порту «Южний»,  був заступником голови його тендерного комітету. Після відкриття кримінального провадження про розкрадання  47,49 млн гривень порту на закупівлях в 2017-2018 рр., директор порту Сергій Ковшар у жовтні 2020 року призначив його на посаду менеджера з закупівель.

Детектив НАБУ Коваленко Л.А. звернувся до Вищого антикорупційного суду з клопотанням відсторонити Олега Трайдакало на час досудового розслідування з посади. Детектив мотивував це клопотання  можливістю Трайдакало на посаді знищити речові докази і документи по справі, а також впливати на підозрюваних і свідків.

Сам Трайдакало та його адвокат проти клопотання заперечували, зазначили , що підозрюваний зараз перебуває під домашнім арештом, не може залишати місце проживання без дозволу слідчого, прокурора, або суду з 20 год. 00 хв. вечора до 07 год. 00 хв. ранку, а також має  обов`язок не відлучатися з Одеси, тому не може перебувати на робочому місці в порту та здійснювати посадові обов`язки, і ризики, «зазначені стороною обвинувачення, є необґрунтованими».

Крім того, в  матеріалах справи відсутній сам наказ директора порту про призначення Трайдакало  менеджером. На думку слідчого судді Вищого антикорупційного суду Біцюк А.В., враховуючи це та домашній арешт Трайдакало, його обов’язок не відлучатися з Одеси, детектив не довів  можливості у підозрюваного працювати в «Южному» менеджером, зокрема в онлайн режимі, та впливати на хід досудового розслідування. Тому у клопотанні детектива відсторонити Трайдакало з посади відмовив.