НАБУ продовжило розслідування справу щодо хабаря, який укравтодорівець давав губернатору по медичним контрактам
22.03.2021   //   389 Переглядів

До 8 травня НАБУ продовжить розслідувати справу проти екс-голови Вінницької САД Ігора Алексєєва, якого  правоохоронці затримали у жовтні минулого року у ресторані «Развилка» під час передачі хабара голові Вінницької ОДА Сергію Борзову.  Про це повідомляється у Єдиному держреєстрі судових рішень.

Як зазначається в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 2 березня, це була третя зустріч місцевих високопосадовців, під час якої на той момент начальник Вінницької служби автодоріг Алекєєв обговорював з Борзовим «відкат» за сприяння губернатора в погашенні боргу Комунального закладу «База спеціального медичного постачання» (КМ «БСМП») перед ТОВ «Ілатанмед» та ПП «Донмед» за поставлене ще у 2012 році медобладнання. Серед фірм-постачальників, яким брався допомогати колишній голова Вінницької САД, можливо також фігурувало ТОВ «Медгарант», це зараз з’ясовують правоохоронці.

Алексєєв звернувся до Борзова розуміючи, що Вінницька ОДА є розпорядником бюджетних коштів, а тому її голова може своїм розпорядженням перерозподілити видатки місцевого бюджету, щоб відшкодувати борги за обладнання.

Заборгованість комунальної установи перед ТОВ «Ілатанмед» та ПП «Донмед» сягає 41,44 млн гривень. Алексєєв пропонував Борзову за сприяння з закриттям цього боргу відкат у 10% від суми.

Напередодні зустрічі у ресторані Алексєєв відвідував Борзова у його службовому кабінеті, де  на підтвердження надання голові ОДА найближчим часом частини у 200 000 гривень від обіцяного хабара, відкрив перед ним друкований проспект про автодороги та на одній із сторінок вказав на рукописну цифру «200». Алекєєв розказав Борзову, що окрім вже обговорених «Ілатанмед» та «Донмед» існує непогашена заборгованість перед ще одним підприємством, і його представники також готові надати хабар губернатору за виплату боргу.

8 жовтня в місцевому ресторані «Развилка» правоохоронці затримали Алексєєва під час передачі 200 000 гривень Сергію Борзову та вручили письмове повідомлення про підозру у правопорушенні за ч. 3 ст. 369 КК України  «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі», що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з можливою конфіскацією майна.

Напочатку березня детектив НАБУ Боднарчук Р.М. звернувся до Вищого антикорупційного суду з клопотанням подовжити строк провадження по справі, так як ще не отримані  результати судової експертизи відео- та звукозапису, здійснених «у ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій», немає інформації та копії документів з Комітету з питань бюджету Верховної Ради та не допитаний свідок – засновник фірми «Медгарант», якому Ігор Алексєєв також міг допомагати повернути борг .  За інформацією правоохоронців, зараз засновник «Медгаранта» знаходиться на лікуванні закордоном.

ПП «Донмед» та ТОВ «Медгарант» пов’язані з родиною відомого підприємця на ринку медобладнання Германа Фісталія. В минулому році ТОВ «Медгарант» виграло тендерів на 638,62 млн гривень. ТОВ «Ілатанмед» дотичне до родини Саворовських, що мають з Фісталем спільний бізнес, у 2020-му виграло тендерів на 489,31 млн гривень.