Екс-директор Департаменту ЖКГ, звинувачуваний у завданні збитків на ремонті доріг, відсудив з бюджету 216 тисяч моральної шкоди
22.03.2021   //   126 Переглядів

Колишній директор Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Олексій Коваленко через суд відшкодував 216 тис грн. моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури.

Про це написав Центр журналістських розслідувань (Миколаїв) з посиланням на рішення Заводського райсуду м. Миколаєва від 12 березня.

У вересні 2016 р. прокуратура Миколаївської області повідомила про підозру екс-директору і двом посадовим особам Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради в службовій недбалості під час ремонту доріг у 2015 р., яка завдала місцевому бюджету збитків на суму понад 1,3 млн грн.

Мова йшла про екс-директора Департаменту ЖКГ Олексія Коваленка, його заступника Наталію Осецьку, і начальника управління контролю по ремонту, реконструкції, будівництва, газифікації комунальних об’єктів і житла при департаменті ЖКГ Сергія Чуба. У 2019 р. Центральний райсуд Миколаєва виправдав чиновників через недоведеність їх вини.

Прокуратура оскаржила рішення суду першої інстанції, але виправдувальний вирок спочатку підтвердив Херсонський апеляційний суд, а 5 травня 2020 року – Касаційний кримінальний суд Верховного Суду.

У вересні минулого року Коваленко подав до Заводського райсуду Миколаєва позов про відшкодування 240 тис грн. моральної шкоди, заподіяної в результаті незаконних дій органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів дізнання, досудового розслідування, прокуратури і суду.

В результаті 12 березня суддя Світлана Афоніна частково задовольнила його позов, зобов’язавши стягнути з Держбюджету 216 тис грн.

Видання нагадало, що перебуваючи на посаді директора департаменту ЖКГ Миколаївської міськради Олексій Коваленко не зміг пояснити, за які кошти купив нову машину вартістю в півмільйона гривень, при цьому задекларувавши нульовий дохід.