Чверть мільярда «Київпастрансу» на енергію взяла залізниця, бо дешевша фірма злилась
22.03.2021   //   118 Переглядів

КП «Київпастранс» Київської міської ради 12 березня за результатами тендеру уклало дев’ять угод із ТОВ «Енерго Збут Транс» АТ «Українська залізниця» про постачання електричної енергії на 248,66 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спочатку з «Енерго Збут Трансом» уклали угоди на суму 260,36 млн грн. про постачання в поточному році 117,77 гігават-годин електроенергії по 2,21-2,24 грн./кВт*год. Вказані ціни включають тариф на передачу, який нині становить 0,29393 грн./кВт*год. без ПДВ.

Але того ж дня обсяг зменшили додатковими угодами з урахуванням фактичних видатків до 112,48 гігават-годин. Сума угод зменшилась до 248,66 млн грн., а ціни не змінились.

Передбачена оплата протягом двох місяців після отримання рахунку за спожиту енергію.

Раніше, 1 березня КП «Одесміськелектротранс» замовило ТОВ «Укр Газ Ресурс» енергію на 10% дешевше – по 2,01 грн./кВт*год. із передачею. Однак там передбачається значно швидша оплата протягом 10 робочих днів після отримання рахунку за спожиту енергію.

Первинна сума угод була на 7% нижчою за очікувану вартість закупівлі у 279,11 млн грн.

Харківське ТОВ «ЕК «Енолл» Олександра Виборних і Віктора Чугунова, яким керує Євгеній Більченко, пропонувало на 18% нижчі ціни. Але воно не надало забезпечення виконання договорів у розмірі 5% і підписані оригінали угод, тож його відхилили. По п’ятьох лотах воно було єдиним конкурентом, а за інші чотири лоти змагалося ще й харківське ТОВ «Газова компанія Енергоком» Павла Кравченка та Василя Бєлова.

До аукціонів за деякими лотами не допустили ТОВ «Електро Партнерс» і ТОВ «Електро-Ресурс». Замовник вказав у протоколі відхилення, що вони не надали довідку з банку про наявність відкритого поточного рахунку зі спеціальним режимом використання, котра видана не раніше ніж за десять днів до кінцевого строку подання пропозицій 15 січня.

Від «НГ»: Надані фірмами довідки з «Ощадбанку» від 12 і 11 січня не містили інформації, що поточні рахунки саме зі спеціальним режимом використання.

Фірма «Електро Партнерс» оскаржила своє відхилення в АМКУ, заявивши, що її довідка відповідає всім вимогам. Однак скарга була скасована, бо період оскарження закінчився.

Вищезгадану «Газову компанію Енергоком» також не допустили до одного з аукціонів, оскільки на ньому вона неправильно вказала обсяг споживання в технічній специфікації.

«Енерго Збут Транс» заснований «Укрзалізницею» в листопаді 2018 році для торгівлі енергією. Відтоді він натендерив 1,24 млрд грн., з яких найбільше в «Київпастрансу».