Звільнили від кримінальної відповідальності чиновника та його дружину-депутата, які отримали хабар за сприяння у перемозі в тендері
20.03.2021   //   236 Переглядів

Луцький міськрайонний суд Волинської області закрив справу спійманих на хабарництві екс-заступника голови Ківерцівської райдержадміністрації Сергія Третяка і його дружини екс-депутатки Ківерцівської райради Тетяни Третяк, оскільки закінчився п’ятирічний термін притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це написала Марія Смик у «Силі правди» з посиланням на постанову суду від 19 січня.

В кінці 2015 — на початку 2016 рр. Сергій Третяк вимагав у директора ТзОВ «Укрпат» хабар у розмірі 40 тис грн. за сприяння у перемозі в тендері на закупівлю пального для Ківерцівського відділу освіту. Як йдеться у матеріалах справи, Сергій Третяк повідомив учаснику торгів, що може допомогти йому виграти, якщо той заплатить 10% від суми укладеної угоди.

Аби уникнути ризику, Третяк не озвучив ціну своєї пропозиції, а написав її на папірці, який одразу ж викинув. Тоді його дружина Тетяна Третяк домовилася зі своєю кумою, яка працювала продавцем у ТЦ «Варшавський» у Луцьку, що та забере гроші і передасть родині. Спершу 10 тис грн., а пізніше другу частину — ще 30 тис грн. Але такі заходи безпеки родині не допомогли і правоохоронці все ж впіймали хабарників.

Спершу подружжю інкримінували частину 3 статті 368 Кримінального Кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Та пізніше прокурор встановив, що Сергій Третяк не проводив і не брав безпосередньої участі у тендері на придбання пального. Натомість у тендерному комітеті були його підопічні з відділу освіту, тож впливати на ситуацію він міг лише через них. У зв’язку з цим парі інкримінували частину 2 статті 369-2 ККУ, що дало подружжю можливість відбутися штрафом від 12 750 до 25 500 грн., або ж таки отримати позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

19 лютого 2018 р. подружжя отримало вирок – суддя Луцького міськрайонного суд  В’ячеслав Покидюк  засудив Сергія Третяка до трьох років позбавлення волі, а його дружину оштрафував на 17 тис грн. Після цього подружжя пішло в апеляцію. 25 червня 2019 р. колегія суддів Волинського апеляційного суду скасувала вирок першої інстанції та направила справу на новий розгляд.

Через півтора року повторного розгляду справи збігло п’ять років з моменту вчинення злочину, а отже і закінчились строки притягнення до кримінальної відповідальності. Сергій Третяк разом із дружиною у зв’язку з цим подали судді клопотання про звільнення їх від відповідальності. Прокурор Микола Квятковський у суді не заперечив проти задоволення таких клопотань, тож суддя Олеся Калькова закрила справу та зняла арешти з нерухомості подружжя.