Учасник тендеру Укравтодору вперше подав «фарбовий» сертифікат не від «Колор С.І.М.»
17.03.2021   //   266 Переглядів

ТОВ «ШБУ-77» на тендері з експлуатаційного утримання доріг в Чернігівській області на 2021-2022 роки очікуваною вартістю 1,12 млрд гривень надало у складі своєї тендерної пропозиції сертифікат відповідності фарби європейському стандарту EN 1436, виданий компанії ТОВ «Хеліос Україна». Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Сертифікат відповідності європейському стандарту EN 1436 на фарбу Signocryl виданий 3 грудня 2020 року іспанською лабораторією AETEC словенському виробнику фарби Helios TBLUS, який входить до складу групи компаній «Kansai Paint Group». В Україні словенського виробника представляє ТОВ «Хеліос Україна». Сертифікат відповідності фарби українському стандарту СОУ 42.1-37641918-117:2014 ДП «ДерждорНДІ» видало «Хеліос Україна» також у грудні 2020 року.

Це перший випадок пред’явлення на торгах сертифікату від словенців. Раніше учасники подавали сертифікати лише від рівненського ТОВ «Колор С.І.М», яке певний час було в Україні єдиним власником сертифікату на відповідність фарби євростандарту. Це дозволило Укравтодору і «Колос С.І.М» у 2020 році влаштувати ручне регулювання ринку експлуатації доріг.

Або Укравтодор не допускав до тендерів тих, хто не зміг оскаржити в АМКУ дискримінаційність цієї вимоги. Бо ж цей європейський стандарт взагалі ще вступив в дію в Україні, його впровадження заплановано лише на серпень 2021 року.

Або «Колор С.І.М.» уже під час торгів повідомляв Укравтодор, що не узгоджував з якимся учасником тендеру використання його фарби для конкретної закупівлі.

Торік «фарбову заточку» використовувала тільки фірма «Спец-Комплект-Постач». У 2021 році ровенською сертифікатами почали користуватись також «Автомагістраль-Південь» та «СУНП Автострада».

Нагадаємо, Чернігівська САД у кінці 2020 року оголосила 4 тендери на експлуатаційне утримання доріг вартістю від 1,1 млрд гривень кожен. Замовник у всіх чотирьох тендерах встановив «фарбову заточку» – обов’язкову відповідність фарби для дорожньої розмітки європейському стандарту EN 1436. Однак її ніхто не оскаржив.

Зараз тендери знаходяться у стадії прекваліфікації, на якій учасники торгів оскаржили допуск конкурентів до торгів.

«Спец Комплект Постач» та «ШБУ-77» подали скарги на допущення один одного, а також «Автостради». На думку «ШБУ-77», «Спец Комплект Постач» не надала частину тендерної пропозиції, не підтвердила фінансову спроможність за останній звітний період, а також не підтвердила відповідність дорожньої розмітки вимогам СОУ 42.1-37641918-117:2014. А «Автострада» не підтвердила наявність 6 бригад працівників для утримання доріг.

«Спец Комплект Постач» вказало, що «ШБУ-77» у складі своєї тендерної пропозиції не надало оригіналу договору поставки з виробником чи/або постачальником скляних світлоповертальних кульок, а також, на його думку, сертифікати відповідності на мікрокульки та фарбу компанії не відповідають українським стандартам. «Автострада» у своїй документації не надала специфікацію до договору поставки світильників, а також – листа від виробника або офіційного представника виробника світильників.

Половина статутного капіталу у ТОВ «Спец Комплект Постач» належить Надії Кравс, тещі генерального координатора турецької групи компаній «Онур» в Україні Емре Караахметоглу. Його тесть – Петро Кравс, значиться директором ТОВ «Агросетон», яке входить до турецької  групи компаній «Онур». Ще 50% «Спец Комплект Постачу» належить Сергію Дяченку, який керує ТОВ на посаді директора.

Власником ТОВ «ШБУ-77» є киянин Андрій Білоус – менеджер будівельного холдингу кремлівського олігарха Олега Дерипаски. З  початку року виграло тендерів на 3,42 млрд гривень.