Матір прокурора САП отримала частку у бізнесі Журила після того як прокурор «розслідував» справу Журила
16.03.2021   //   366 Переглядів

Володимир Кривенко та Руслан Журило

Матір ексзаступника голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка Тетяна Саханова отримала частку в ТОВ «ЕТГ Солар 5». Ця фірма пов’язана із ексзаступником директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Русланом Журилом, обвинуваченим САП у масштабних розкраданнях. Тепер Кривенко бере участь у конкурсі на посаду керівника САП. Це виявили аналітики Центру протидії корупції.

Тетяна Саханова у січні 2020 року стала власницею 2,76% компанії «ЕТГ Солар 5».

Офіційно біля витоків «ЕТГ Солар 5», що займається виробництвом електроенергії у місті Жовті Води Дніпропетровської області, стояв молодший брат Руслана Журила – Микола Журило. У вересні 2017 року він спільно з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» заснував десять компаній з однаковими назвами: «ЕТГ Солар 1», «ЕТГ Солар 2» і так до «ЕТГ Солар 10».

При цьому «Енерджі Трейд Груп» раніше володів Євген Буга. На Бугу реєструвалися кілька компаній, які отримували підряди державних «СхідГЗК» та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», де на керівних посадах працював Журило-старший.

Тоді ж, у січні 2020 року бенефіціаром «ЕТГ Солар 5» став Павло Пинзеник, екснардеп та помічник іншого фігуранта у справі «СхідГЗК» – екснардепа Миколи Мартиненка.

Згодом власницею значної частки «ЕТГ Солар 5» (майже 16%) стала Марія Перцева – дружина Юрія Перцева, який раніше був заступником Руслана Журила з комерційних питань у «ОГХК» та разом з ним фігурує у кримінальному провадженні через продаж продукції підприємства пов’язаним іноземним компаніям за заниженими цінами.

У вересні 2019 року Кривенко звільнився з посади заступника керівника САП Назара Холодницького, назвавши причиною стан здоров’я. Як пізніше писали ЗМІ, справжньою причиною нібито була передача Кривенком підозрюваному Руслану Журилу даних про розслідування, адже саме САП здійснює процесуальний нагляд у провадженнях НАБУ.

Детективи НАБУ записали зустріч Кривенка із Журилом. Коли запис показали Кривенку, той вирішив негайно звільнитися. Після звільнення Кривенко, судячи з його декларацій, ніде не працював, а єдиним джерелом доходу родини прокурора була його допомога по безробіттю у 46 тис грн. У лютому 2021 року він подався на конкурс керівника САП.

Руслана Журила обвинувачують у розкраданні 300 млн грн. «ОГХК», а також у співучасті у розкраданні «СхідГЗК» і «Енергоатому» разом із екснардепом Миколою Мартиненком на 700 млн грн. В обох справах, які вело НАБУ, обвинувачення у суді представляє САП.

Від «Наших грошей»:

Ще співзасновником «ЕТГ Солар 5» є фірма «Zodiak Plus» (Латвія), членом правління якої є Ірина Барабаш. Вона володіє ТОВ «Реймс Транспорт», а до 2017 року обіймала посаду заступника голови правління нині ліквідованого ПАТ «Діамантбанк» Давида Жванії.

За даними системи «YouControl», у 2019 році доходи «ЕТГ Солар 5» склали 11,00-12,00 млн грн., а чистий прибуток – 1,80-1,90 млн грн. Ця компанія не бере участі в тендерах.

Що ж до «Енерджі Трейд Груп», то загалом із 2009 року ця фірма отримала державних підрядів на 5,33 млрд грн. Спершу вона була постачальником переважно «СхідГЗК» і «ОГХК», а з 2016 року стала продавати газ і електроенергію багатьом замовникам.